Założenie firmy nakłada na przedsiębiorcę obowiązek spełnienia szeregu wymogów formalnych. Księgowość pełna, uproszczona, podatki, rozliczenia delegacji, koszty amortyzacji – jak z tego wybrnąć? Z pomocą przychodzą nowoczesne biura rachunkowe, które mogą wspierać przedsiębiorcę na każdym etapie prowadzenia działalności. Coraz więcej biur oprócz prowadzenia księgowości i spraw kadrowych świadczy również usługi doradcze.

Doradztwo dla firm – zakres usług

Biura rachunkowe do obsługi przedsiębiorstw zatrudniają specjalistów z wielu dziedzin – prawa, finansów, rachunkowości, zarządzania projektami. Usługi konsultingowe obejmują przede wszystkim doradztwo w zakresie:

– wyboru formy prowadzenia działalności,

– rejestracji spółek,

– przygotowywania sprawozdań finansowych,

– przygotowywania raportów dla zarządów,

– przeprowadzania audytów,

– VAT compliance.

Korzystając z biura rachunkowego, właściciel firmy może liczyć również na pomoc w budowaniu własnego działu finansowo-księgowego, szkolenie pracowników działów księgowości. Wsparcie zapewnianie jest również podczas wdrażania systemów księgowych, implantacji MSR/MSSF czy wyborze planów kont.

Indywidualne podejście do każdego klienta

Jeśli przedsiębiorca decyduje się na skorzystanie z usług biura rachunkowego, z pewnością będzie chciał wybrać to najlepsze. Indywidualne podejście do każdego właściciela firmy to przede wszystkim dedykowany opiekun, z który można skontaktować się w każdej sprawie. Takie rozwiązanie jest korzystne dla obu stron, ponieważ doradca bardzo dobrze zna potrzeby klienta, natomiast klient ma świadomość, że wszystkie jego sprawy są kompleksowo realizowane przez jeden podmiot.

Nowoczesne systemy księgowe

Doradcy księgowi stosują najnowsze rozwiązania związane z całymi systemami księgowymi. Od teraz zarówno klient, jak i doradcy mogą mieć dostęp do wszystkich faktur firmy całą dobę. Dokumenty zebrane w jednym miejscu to nie tylko ułatwiony dostęp, ale też oszczędność czasu wszystkich pracowników, którzy mogą w dowolnym momencie sięgnąć do interesującego ich pliku. Systemy księgowe porządkują i segregują dokumenty księgowe, co znacznie ułatwia pracę z nimi.

Bezpieczeństwo i oszczędności – fundament udanego biznesu

Usługi księgowe dla firm to gwarancja funkcjonowania firmy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. A te w zakresie księgowości i prawa pracy zmieniają się właściwie każdego roku. Powierzenie usług specjalistom z biura rachunkowego daje przedsiębiorcy poczucie bezpieczeństwa. Na ogół przekazanie obowiązków księgowych profesjonalistom wiąże się też z oszczędnościami przedsiębiorstwa. Pracownicy z wieloletnim doświadczeniem z pewnością znajdą rozwiązania prawne i możliwość optymalizacji podatkowych korzystnie wpływających na wynik finansowy organizacji.

Szukając odpowiedniego biura rachunkowego dla firm, warto zapoznać się z wieloma ofertami. Każde biuro rachunkowe oprócz standardowej działalności posiada własny pomysł na usługi dodatkowe, promocje i abonamenty. Nowoczesne biuro rachunkowe proponuje również usługi dostosowane do wymagań klienta i różne modele współpracy.