Zakopane jest jednym z najpopularniejszych kierunków wypoczynkowych w Polsce, zarówno latem, jak i zimą. Gwarantuje fantastyczną bazę wypadową na piesze wycieczki, ale umożliwia także uprawianie wielu sportów zimowych m.in. narciarstwa i snowboardu. W Zakopanem jest wiele fantastyczny miejsc (także restauracji), które obowiązkowo musisz odwiedzić.

Krupówki – obowiązkowy punkt każdego turysty

Nie da się pojechać do Zakopanego i nie przejść się najpopularniejszym w Polsce deptakiem, jakim są Krupówki. Słynna atrakcja jest wypełniona fantastycznymi restauracjami, kawiarniami, sklepami, ale także regionalnymi punktami, gdzie możesz kupić oscypki, kartki pocztowe, stroje góralskie, ciupagi i wiele innych.

Klimatyczne knajpki górskie przyciągają turystów spragnionych niesamowitego, tradycyjnego jedzenia. Spacerując już po tym wyjątkowym deptaku warto zajrzeć do neoromańskiego kościoła Świętej Rodziny, który został wzniesiony pod koniec XIX wieku. Obiekt jest zabytkowy.

Gubałówka – najpiękniejszy taras widokowy dostępny dla każdego

Spacerując po Krupówkach na pewno dotrzesz pod wyciąg prowadzący na Gubałówkę, czyli szczyt na który można albo wejść pieszo, albo wyjechać kolejką linową. Z samego szczytu roztacza się niesamowita panorama na Tatry Wysokie, w tym na Giewont, Kasprowy Wierch, Czerwone Wierchy oraz część Tatr Słowackich. Znajdujesz się na wysokości 1120 m n.p.m.

Klimatyczne góralskie restauracje

Na liście obowiązkowych miejsc do odwiedzenia w Zakopanem nie mogło zabraknąć fantastycznych restauracji, z których południe Polski słynie. Przede wszystkim polecamy wybrać się do tych obiektów gastronomicznych, które oferują taras widokowy. Jedząc nawet najprostszy posiłek z widokiem na wspaniałą panoramę gór, od razu wszystko będzie lepiej smakowało.

Restauracja na Krupówkach, które może się pochwalić zapierającym dech w piersi widokiem prosto ze swoich okien to Góralski Browar. Na powierzchni 1000 m2 znajduje się restauracja, kawiarnia oraz taras widokowy. Restauracja widokowa została urządzona w klasycznym góralskim stylu, nie zabrakło także akcentów nowoczesnych. Niepowtarzalny klimat tego miejsca buduje fantastyczna kuchnia europejska i regionalna,, wyjątkowe rzemieślnicze piwa oraz oczywiście jedyny w swoim rodzaju widok. To miejsce obowiązkowo musi znaleźć się na Twojej liście obiektów restauracyjnych, które trzeba odwiedzić, nawet dla samej panoramy.

Wielka Krokiew – coś dla fanów skoków narciarskich

Każdy fan skoków narciarskich, Adama Małysza, Kamila Stocha i całej reprezentacji nie odmówi sobie na pewno przyjemności zobaczenia na własne oczy skoczni Wielka Krokiew. Jest to największy tego typu obiekt w Polsce, a co ważne, można wyjechać na sam jego szczyt i zobaczysz perspektywę, którą mają przed oczami skoczkowie startujący w imprezach rangi międzynarodowej.

Zakopane – cudowne miejsce dla każdego

Fantastyczna kuchnia, wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, przepiękne widoki to zaledwie garstka zalet, jakimi może poszczycić się Zakopane. Miejsca wymienione powyżej, jak i wiele innych warto odkryć zarówno latem, jak i zimą. Nie pożałujesz.