Leczenie zimnem, czyi krioterapia przeprowadzana w kriokomorze to coraz bardziej popularna metoda leczenia wielu schorzeń i dolegliwości. Kiedy warto korzystać z dobroczynnego działania niskich temperatur na nasz organizm? Czy każdy może korzystać z tego rodzaju zabiegów? Podpowiadamy!

Zalety krioterapii

Krioterapia doskonale sprawdza się w przypadku osób o obniżonej odporności. Niskie temperatury wspomagają działanie układu immunologicznego, dzięki czemu dużo sprawniej radzi sobie on ze zwalczaniem wszelkich czynników chorobotwórczych, jakie atakują nasz organizm. Regularne zabiegi sprawiają, że dużo rzadziej zapadamy na choroby dróg oddechowych i różnego rodzaju infekcje. leczenie zimnem ma również działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Jest zalecane osobom, które mają problemy z obrzękami i zastojem limfy, a także z nadmiernym napięciem mięśniowym. Krioterapia łagodzi dolegliwości w takich stanach chorobowych, jak reumatoidalne zapalenie stawów, choroby kręgosłupa, niedowłady kończyn, a nawet w stwardnieniu rozsianym i chorobie Parkinsona.

Leczenie zimnem działa również wspomagająco przy wszelkich dolegliwościach skórnych i chorobach dermatologicznych. Poprawia krążenie w całym organizmie, także w głębokich partiach skóry, oczyszcza ją, uelastycznia, a także wspomagaj jej szybką regeneracje. Zabiegi w kriokomorze są zalecane osobom, które borykają się z trudno gojącymi się ranami, żylakami, a także z cerą naczynkową. Można również w ten sposób znacznie zmniejszyć cellulit, czyli nieestetyczną pomarańczową skórkę.

Doskonale wpływa na nastrój

Krioterapia nie tylko pomaga w leczeniu wielu chorób somatycznych, ale również korzystnie działa w wielu dolegliwościach psychicznych. Świetnie poprawia nastrój, łagodzi stany depresyjne i objawy stresu, niweluje objawy przemęczenia, dodaje energii i sprawia, że po wyjściu z kriokomory czujemy się o wiele lepiej. Można ją również zastosować w przypadku obniżonego libido – już kilka zabiegów pozwala na znaczne zniwelowanie tego problemu.

Przeciwwskazania do krioterapii

Choć leczenie zimnem wydaje się wręcz idealną formą leczenia wielu chorób, niestety – nie jest dla każdego. Jest spora lista przeciwwskazań do korzystania z kriokomory. Są to, między innymi: choroby nowotworowe, poważne choroby serca i układu krążenia, problemy z ciśnieniem krwi, anemia, choroby dróg moczowych. Przeciwwskazaniem jest również ciąża. Do kriokomory nie powinny również wybierać się osoby, które cierpią na klaustrofobię, czyli lęk przed małymi pomieszczeniami.

Jeśli nie dotyczą Cię żadne przeciwwskazania i chcesz skorzystać z dobroczynnego wpływu zimnem, wybierz się do dobrego gabinetu oferującego zabiegi w kriokomorze. W poszukiwaniu sprawdzonych miejsc, sprawdź, jak przebiega krioterapia w Bydgoszczy – sprawdzone miejsce, doświadczeni specjaliści i wysokiej klasy urządzenia to gwarancja zabiegów realizowanych w sposób nie tylko skuteczny, ale również w stu procentach bezpieczny dla pacjentów.