Palenie papierosów to jeden z najbardziej szkodliwych nawyków. Dla wielu jest to trudna do pokonania przeszkoda. Biorezonans wychodzi temu naprzeciw i staje się jednym z nowoczesnych rozwiązań w walce z uzależnieniem nikotynowym. Ale jak działa ta metoda i czy naprawdę jest tak skuteczna?

Co to jest biorezonans i jak działa terapia biorezonansowa?

Biorezonans to metoda leczenia oparta na wykorzystaniu rezonansu elektromagnetycznego. W praktyce medycznej, biorezonans magnetyczny, znany jako BRT, opiera się na teorii, że ludzkie ciało emituje specyficzne fale elektromagnetyczne. Kiedy te fale zostają zaburzone przez obce substancje, jak właśnie nikotyna, może to prowadzić do różnych problemów zdrowotnych.

Kiedy pacjent decydujący się na terapię biorezonansową, zaczyna od zapalenia papierosa, który jest umieszczony w aparacie. Pacjent jest podłączony do urządzenia przy pomocy specjalnych elektrod. Po włączeniu odpowiedniego programu w komputerze, w organizmie pacjenta zachodzą dwie główne reakcje. Pierwsza z nich to wygaszenie głodu nikotynowego. Druga to detoksykacja, czyli proces usuwania toksyn z organizmu.

Skuteczność metody

Badania wskazują, że rzucanie palenia metodą biorezonansową daje znakomite wyniki. Po jednym zabiegu aż 90% pacjentów rezygnuje z palenia papierosów. Nie ma też znaczenia staż palenia ani ilość wypalanych papierosów. Jednym z zaskakujących efektów jest brak potrzeby sięgnięcia po papierosa, nawet w obecności innych palaczy.

Mimo że biorezonans oferuje skuteczną metodę leczenia uzależnienia od nikotyny, ważne jest również wsparcie organizmu w sposób fizyczny. Wskazane jest stosowanie odpowiedniej diety, uzupełnianie niedoborów witamin i pierwiastków oraz dbanie o psychiczne aspekty procesu rzucania palenia. Stworzenie planu wsparcia pomoże zminimalizować trudności związane z rzuceniem palenia.

Przygotowanie do terapii biorezonansowej i przeciwwskazania

Przed rozpoczęciem terapii należy się odpowiednio przygotować. Zaleca się zabranie ze sobą niedopałków papierosów oraz postawienie na relaks i spokój w dniu terapii. Warto również unikać alkoholu przed wizytą oraz skonsultować się z terapeutą w przypadku wątpliwości dotyczących swojego stanu zdrowia.

Metoda ta jest na ogół bezpieczna, jednak istnieją pewne przeciwwskazania. Osoby z rozrusznikiem serca, osoby w ciąży oraz z otwartymi ranami na dłoniach powinny unikać terapii biorezonansowej.

Uzależnienie od nikotyny to poważny problem zdrowotny. Metoda biorezonansu staje się innowacyjnym podejściem w walce z nałogiem, oferując skuteczne i bezpieczne rozwiązanie dla tych, którzy pragną rzucić palenie. Koszt samego biorezonansu, w porównaniu do ilości dosłownie przepalanych pieniędzy, jest znikomy i warty wypróbowania.