Xbox Series X powstał po to, aby wprowadzić na rynek urządzenie, które oferować będzie rozwiązania wcześniej niedostępne w konsolach. Nowa stylistyka i innowacje technologiczne wskazują, że cel ten został osiągnięty. Poniższy artykuł podpowie, w które gry warto zagrać, aby w pełni poczuć moc zupełnie nowej generacji.

Najlepsze gry na Xbox Series X 

Ponieważ Microsoft posiada imponującą bazę tytułów z poprzedniej generacji Xbox One, postanowił, że to lubiane i uznane gry będą w pierwszej kolejności promowały nową konsolę. Wprowadzono do nich szereg zmian, które znacznie je udoskonaliły. Skrócony czas ładowania, poprawione efekty wizualne, rozdzielczość 4K oraz płynność sięgająca 120 klatek na sekundę powodują, że gracz wprowadzany jest w nową rzeczywistość. Oto kilka najlepszych tytułów:

NBA 2K21

Gry sportowe potrafią rozbudzić wielkie emocje. NBA 2K21 to opozycja dedykowana nie tylko miłośnikom koszykówki, ale wszystkim, którym bliski jest duch prawdziwej sportowej rywalizacji. Nowa odsłona graficzna wprowadzona przez Xbox Series X sprawia, że gracz niemalże staje się jednym z uczestników rozgrywki. Zatroszczono się o szereg detali takich jak inteligentna mimika twarzy i ściekający pot. Z trybun przebieg meczu śledzi 150 unikalnych kibiców. Usprawnione zostało poruszanie się zawodników, wykonywanie tricków i złożony w akcji. Szczególną rolę odgrywa tu również zoptymalizowane oświetlenie, które uwydatnia wszystkie szczegóły. NBA 2K21 będzie idealnym wyborem dla wszystkich miłośników sportu, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z Xbox Series X.

Assassin’s Creed Valhalla

Assassin’s Creed Valhalla to gra przez wielu uważana za pozycję najpełniej wykorzystującą możliwości nowej konsoli. Kolejna część serii Assassin’s Creed opowiada brutalną, ale i pasjonującą historię o walecznych wikingach i ich podbojach. Umiejscowienie historyczne oraz umiejętne poprowadzenie fabuły to jedne z najsilniejszych stron tej gry. Atuty Assassin’s Creed Valhalla podkreśla technologia 4K w 60 klatkach na sekundę. Dostępne jest również sześciokrotnie szybsze wczytywanie oraz możliwość wykorzystania opcji szybkiego wczytywania gry w trakcie przełączania się pomiędzy pozycjami lub szybkiego powrotu do niej po przerwie dokładnie w tym miejscu, w którym została ona zakończona. Bez wątpienia to tytuł stworzony do konsoli Xbox Series X.

Just Dance 2021

Gry towarzyskie to te, które w największym stopniu nastawione są na dobrą zabawę i wieloosobową interakcję z innymi graczami, którzy przebywają w jednym pomieszczeniu. Jedną z najpopularniejszych gier tego typu przystosowanych do konsoli Xbox Series X jest Just Dance 2021. Tytuł stanowi kolejną odsłonę lubianego cyklu gier, w którym uczestnicy zabawy wykonują układy choreograficzne przy utworach znanych wykonawców. Istotą gry jest naśladowanie pojawiających się na ekranie figur tanecznych, im lepiej gracz w poradzi sobie z ich odtworzeniem, tym więcej otrzymuje punktów. Just Dance 2021 zawiera kilkadziesiąt najpopularniejszych utworów, gra oferuje również możliwość wzięcia udziału w pojedynkach tanecznych. Istnieje również możliwość wyboru trybu przeznaczonego dla najmłodszych. Parametry pozycji zostały unowocześnione, grafika stała się bardziej dynamiczna a ruchy gracza śledzone są w dokładniejszy sposób. Just Dance 2021 to gra, która gwarantuje długie godziny wspaniałej zabawy.

Xbox Series X to konsola, która przez zaawansowanie technologiczne i wspaniałą grafikę oferuje wiele możliwości. Prezentowane gry stanowią jedynie część dostępnych tytułów, każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Warto odkryć więc niesamowity świat gier, jaki oferuje konsola Xbox Series X.