Nadchodzi koniec roku 2020, co przybliża nas do wyprzedaży rocznika w salonach samochodowych. To okazja także dla fanów marki Honda. Na jakie modele warto polować w czasie wyprzedaży?

Honda Jazz

Honda Jazz jest produkowana od ponad 30 lat. Obecnie można ją dostać w układzie hybrydowym. Dzięki niemu auto zachowuje możliwość szybkiego przyspieszenia przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia paliwa. Układ e:HEV umożliwia przełączenie napędu na całkowicie elektryczny, co powoduje zupełnie ekologiczną i cichą podróż. Nowa Honda Jazz doskonale spełnia aktualne wymogi w zakresie emisji spalin, nie tracąc przy tym mocy. Na prędkość i komfort jazdy wpływa również sylwetka samochodu. Został on zaprojektowany tak, aby zachować prawidłowe zasady aerodynamiki. Wnętrze jest wyposażone w pionowo składające się fotele. Umożliwia to transport większej ilości bagażu. Dla kierowców, którzy poruszają się nie tylko po mieście, producent przygotował model Crosstar. Jest większy od klasycznej Hondy Jazz, posiada relingi oraz solidną ochronę chłodnicy. W obu modelach znajdziemy duży, dotykowy wyświetlacz, który z łatwością pozwala sterować funkcjami samochodu. Przednia szyba umożliwia widok panoramiczny a cienkie słupki dodatkowo poszerzają pole widzenia. Ważną cechą, szczególnie dla kierowcy, są wygodne fotele, które niwelują uczucie zmęczenia poprzez ergonomiczny kształt oraz obecność podłokietników. Dodatkowo Honda Jazz jest wyposażona w system, który przewiduje ryzyko kolizji i jej zapobiega, system, który informuje, że auto znajduje się na nieprawidłowym pasie, inteligentny tempomat, system wykrywania pojazdów w martwym polu.

Honda CRV

Salon Hondy może również zaoferować Hondę CRV w ramach wyprzedaży rocznika 2020. Jest to jeden z najczęściej kupowanych SUV-ów w Polsce i na świecie. Linia Hondy zachowuje wszelkie zasady aerodynamiki, powodując lepsze przyspieszenie. Na osiągi wpływa również rodzaj napędu. Samochód można nabyć w wersji z silnikiem benzynowym 1,5 VTEC TURBO oraz z hybrydą. Ponadto dealer Hondy proponuje manualną lub automatyczną skrzynię biegów CVT. Silnik hybrydowy powstał z połączenia silnika elektrycznego oraz napędu benzynowego 2.0 i-VTEC. W Hondzie CRV została wykorzystana technologia i-MMD. Dzięki temu inteligentny rodzaj napędu sam wybiera optymalną konfigurację: elektryczną, hybrydową lub benzynową, wskutek czego auto nie traci osiągów, ale zmniejsza spalanie oraz emisję spalin. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie rekuperacji do produkcji energii elektrycznej. Oznacza to, iż podczas hamowania auto pozyskuje energię do dalszej jazdy. Ponadto Honda CRV została wyposażona w system wykrywania martwego pola, wykrywania pojazdów podczas cofania oraz możliwość zaalarmowania służb podczas wypadku drogowego i wiele innych.

Honda e

Honda e jest nowoczesnym samochodem, napędzanym w pełni energią elektryczną. Jest on wyposażony w akumulator, którego pojemność wynosi 35,5 kW/h. Jest to auto idealnie pasujące do jazdy w mieście, ponieważ na w pełni naładowanej baterii może przejechać do 222 km. Silnik elektryczny nie umniejsza osiągom, gdyż maksymalna moc silnika do 154 KM. Wpływa na to również niewielki rozmiar auta oraz aerodynamiczna linia. Aplikacja MyHonda gwarantuje możliwość zdalnego zamknięcia okien,  zaplanowania ładowania, włączenia ogrzewania, pozwala otworzyć i włączyć pojazd. Ponadto autem można sterować również głosowo. Wewnątrz znajdziemy duże, proste w obsłudze wyświetlacze. Rozmiar Hondy e nie wpływa na komfort, ponieważ wnętrze jest przestronne. Auto jest również wyposażone w lusterko wsteczne z wyświetlaczem, w system zapobiegający kolizjom, system informujący o niespodziewanej zmianie pasa, w inteligentny tempomat, system automatycznych świateł drogowych, a dodatkowo lusterka boczne zostały zastąpione przez kamery.

Wyprzedaż rocznika to świetny czas, by nabyć nowe auto po okazjonalnej cenie. W salonach Hondy z pewnością znajdziesz wiele atrakcyjnych modeli, które zapewnią Ci komfortową i ekonomiczną jazdę.