Nożyce hydrauliczne firmy Holmatro to narzędzia, które znajdują zastosowanie w różnych branżach — od ratownictwa po przemysł. Te wszechstronne przecinaki słyną z niezawodności, trwałości i wysokiej jakości wykonania. Nie wszyscy wiedzą, że są dostępne w różnych kształtach, z wieloma wariacjami ostrzy. Kiedy wybrać proste, a kiedy skośne nożyce Holmatro?

Holmatro to dobra marka, jakość i niezawodność

Holmatro jest światowym liderem w produkcji nożyc i przecinaków hydraulicznych. Firma wprowadziła na rynek linie nożyc hydraulicznych, które cieszą się popularnością na wielu rynkach. Przecinaki i nożyce przemysłowe Holmatro cechują się łatwą eksploatacją oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa. Narzędzia te mają funkcję czuwaka oraz osłony dla wszystkich ruchomych części, co znacznie ogranicza ryzyko wypadku. Firma Holmatro oferuje trzy rodzaje przecinaków przemysłowych: przenośne, akumulatorowe i stacjonarne, które idealnie nadają się do szeroko pojętych rozbiórek, produkcji i przetwarzania. Można śmiało stwierdzić, że ceni się uznaniem wśród fachowców.

Holmatro — ogromny wybór ostrzy

Firma Holmatro oferuje szeroki wybór ostrzy do swoich nożyc i przecinaków hydraulicznych, każde z nich przeznaczone jest do innych zastosowań. “Kablowe 10” to ostrze ze specjalną prowadnicą do recyklingu i produkcji kabli, “Krótkie 20” nadaje się do recyklingu samochodów, prac rozbiórkowych oraz odlewniczych. “Standardowe 30”  jest dedykowane do recyklingu samochodów i prac rozbiórkowych. Ostrze “Proste 40” jest idealne do recyklingu lodówek i innych urządzeń AGD oraz rozbiórek, tak jak “Combi 60”. Za pomocą “GP 70” można rozprawić się ze złomem, listwami, profilami i ramami.

Nożyce Holmatro — skośne czy proste?

Nożyce skośne Holmatro charakteryzują się położonymi pod kątem ostrzami. Ich budowa pozwala na łatwiejsze przecinanie elementów zamkniętych, takich jak karoserie samochodów, okna czy drzwi. Przemyślana konstrukcja pozwala na lepsze dostosowanie się do kształtu przedmiotu, co skraca czas potrzebny na przecięcie. Dodatkowo nożyce hydrauliczne są wyposażone w funkcję czuwaka, która zabezpiecza przed przypadkowym zamknięciem się, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Nożyce proste Holmatro mają klasyczne, proste ostrza, często w kształcie litery U. Otaczają materiał i wciągają go w zagłębienie tnące, maksymalizując siłę cięcia. Są zbudowane tak, aby zminimalizować separację ostrza. Pozwalają na łatwiejsze przecinanie elementów otwartych.

Które nożyce wybrać?

Wybór nożyc firmy Holmatro zależy od indywidualnych potrzeb i celów. Jeśli istnieje możliwość przetestowania obu opcji, to warto z niej skorzystać. Zarówno nożyce skośne, jak i nożyce proste mają zalety i wady, dlatego ważne jest, aby dokładnie przeanalizować swoje potrzeby przed podjęciem decyzji.