Skoda jest niezwykle popularną marką samochodów w naszym kraju. Z uwagi na duże zainteresowanie na rynku, pojazdami typu SUV, marka wprowadziła do sprzedaży model Skoda Kodiaq. Jest to pojazd, który oferuje wiele możliwości. Skoda postawiła na bardzo wyrazisty design. Jakie udogodnienia kryje w sobie nowy Kodiaq? Dla kogo jest przeznaczony?

Idealny dla rodziny

Generalnie auta typu SUV, kojarzą się ze sporymi gabarytowo pojazdami, przeznaczonymi głównie dla rodzin z dziećmi. Podobnie jest również w tym przypadku. Przednie fotele, umieszczone zostały dość wysoko, bowiem znajdują się na poziomie 68 centymetrów. Nawet długi czas spędzony za kierownicą sprawia, że w pojeździe podróżuje się bardzo komfortowo. Najistotniejszą cechą wnętrza, jest jednak pojemność. Jest wygodnie i niezwykle przestronnie. Jeśli samochodem podróżuje 5 osób, wówczas powierzchnia bagażowa wynosi 720 litrów. To sporo miejsca i wszystkie walizki, potrzebne na wakacyjny wyjazd, z pewnością zmieszczą się bez problemu. 

Dealer Skody Warszawa oferuje pojazd, który charakteryzuje się również ogromną funkcjonalnością. Posiada dużą ilość schowków, które przydadzą się podczas podróży z dziećmi, a także szereg ciekawych rozwiązań, takich jak na przykład haczyki na zakupy, parasol w drzwiach, wyjmowana wkładka na napoje lub latarka w bagażniku. 

Zmagania w trudnym terenie

Skoda Kodiaq nie jest typowym samochodem terenowym. Prześwit o wysokości 18 cm, jest w zupełności wystarczający, jeśli chodzi o szutrowe lub leśne drogi. W trudniejszym terenie, mogłyby już przeszkadzać dość mocno rozbudowane zderzaki. Jeśli chodzi o napęd, Skoda nie posiada stałego napędu na cztery koła. Załącza się on dopiero w momencie, kiedy system rozpozna uślizg. Wszystko działa na tyle sprawnie, że jest w zasadzie nie do zauważenia przez kierującego pojazdem.

Z myślą o bezpieczeństwie

Nowe auto Skody, jest wyposażone w bardzo zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Asystent pasa ruchu, umożliwia utrzymywanie się na właściwym torze jazdy. W przypadku wykrycia przeszkody, pojazd potrafi automatycznie zahamować przed pieszym. Nie zapomniano również o takich elementach, jak rozpoznawanie znaków drogowych i informowanie o obiekcie, znajdującym się w martwym polu. Kodiaq został również wyposażony w system Skoda Connect, który odpowiedzialny jest między innymi za wezwanie pomocy, w razie wystąpienia wypadku.

Podróżować komfortowo

Podróżowanie tym samochodem, potrafi być prawdziwą przyjemnością. Projektanci zadbali o wszystkie detale, żeby kierowca jak najszybciej chciał ponownie zasiąść za kierownicą. Zegary zapewniają doskonałą czytelność, a komputer pokładowy przekazuje wszystkie potrzebne podczas jazdy informacje. Zawieszenie pracuje w trybie adaptacyjnym, co oznacza, że można je dopasowywać do indywidualnych preferencji, wybierając pomiędzy trybami: normal, sport oraz comfort. W upalne dni natomiast, doskonale sprawdzi się trójstrefowa klimatyzacja, dzięki której, zarówno kierowca, pasażer jadący obok oraz pasażerowie z tyłu, mogą podróżować w takiej temperaturze, jakiej sobie zażyczą.

Zaawansowana technologicznie

Decydując się na zakup Skody Kodiaq w salonie Skody Warszawa, można stać się posiadaczem niezwykle zaawansowanego technologicznie samochodu. System łączności budzi zachwyt. Możliwy staje się zdalny dostęp do samochodu, wezwanie pomocy w razie wypadku lub kontakt z serwisem w przypadku konieczności uzyskania pomocy na drodze. Dzięki sieci wifi, pasażerowie zyskują dostęp do systemu multimedialnego. 

Źródło: Auto Wimar – dealer Skody