Sposobów na wykończenie kuchni jest wiele. Dla wielu najważniejszym aspektem jest wygoda, dla innych priorytetem jest z kolei wygląd. Możliwości aranżacji wnętrz kuchennych pozwalają nie tylko na dopasowanie mebli do wykończenia ścian i podłóg, ale także swobodny wybór materiałów, z jakich są one wykonane. Niezależnie czy postawimy na bardziej nowoczesny, czy klasyczny styl kuchni, kamienna mozaika świetnie sprawdzi się zarówno na podłodze, jak i ścianach. Wysoka jakość materiału, a także oryginalny kształt sprawi, że nasza kuchnia zyska nowego charakteru.

Kamienna mozaika na ścianie

Powierzchnia ściany pomiędzy blatem kuchennym a szafkami wiszącymi to miejsce, które jest znacznie bardziej narażone na zabrudzenia niż pozostałe miejsca w domu. Wiele osób decyduje się na zabudowanie tej przestrzeni szkłem, inni stawiają na płytki. Doskonałym wyborem okazuje się jednak kamienna mozaika. Ze względu na właściwości naturalnych kamieni, świetnie sprawdzają się one w miejscach o podwyższonej wilgotności, a działanie wysokich temperatur, nie powoduje zniszczeń na ich powierzchni. Kamień idealnie więc sprawdzi się w kuchni. Oprócz wysokiej jakości oferowanego rozwiązania kamienna mozaika wyróżnia się także niesamowitym wyglądem. W odróżnieniu od klasycznej glazury każda kamienna płyta posiada inny wzór, co jest w zupełności naturalne. Dodatkowo, mimo surowości kamieni, wykorzystanie mozaiki na ścianie w kuchni dodaje jej przytulności. Wiele odmian dostępnych na rynku kamiennych mozaik występuje w ciepłych barwach. Doskonałym tego przykładem jest, chociażby trawertyn, który zda egzamin celująco w każdej kuchni. Świetną alternatywą dla monotematycznej mozaiki, jest połączenie ze sobą kilku kamieni, które pasują do siebie kolorystycznie, jednak dzięki różnorodności barw, tworzyć mogą różnego rodzaju wzory, między innymi szachownicę.

Kamienna mozaika na kuchennej podłodze

Wiele osób, ze względu na wygodę, decyduje się na ułożenie kamienia na posadzce w kuchni. W przypadku kuchni połączonej z salonem stanowi ona idealne oddzielenie jednej części od drugiej. Jeśli dysponujemy zaś samodzielną kuchnią, postawienie na kamienną mozaikę sprawi, że utrzymanie porządku w kuchni stanie się znacznie prostsze. Ze względu na wysoką trwałość i odporność na działanie wody, do sprzątania wykorzystać można popularne mopy parowe, bez obaw o uszkodzenie powierzchni posadzki. Warto jednak pamiętać o jej regularnej impregnacji. Wybierając naturalne, kamienne płyty mamy pewność, że mimo upływu lat, nadal będą zachwycać wyglądem i swoją ponadczasowością. Kamienna mozaika na podłodze świetnie komponować będzie się z takim samym wykończeniem ścian. Świetnie sprawdzi się w każdym wnętrzu, jednak szczególnie atrakcyjnie wygląda w kuchniach stylizowanych na styl boho, w połączeniu z naturalnym drewnem i metalem.