Masaż tajski klasyczny jest znany na całym świecie jako wyjątkowo intensywny rodzaj masażu. Słynący ze swojej siły masaż tajski zawdzięcza swoją sławę nie tylko wyjątkowym technikom, ale przede wszystkim przeszkoleniu i predyspozycjom tajskich masażystek.

Co oznacza “wyjątkowo intensywny masaż”?

Sława masażu tajskiego wykracza poza granice Tajlandii już od wielu lat, głównie ze względu na niesamowitą siłę konieczną do wykonania takiego masażu. Aby skutecznie poruszyć i uzdrowić nasz kościec oraz stawy konieczna jest znaczna dawka siły, a także wyjątkowe umiejętności jej opanowania przez masażystkę. Klasyczny tajski masaż może być wykonywany przez każdego po odpowiednich kursach, jednak nie każdy będzie w stanie sprostać wymaganiom tego systemu masażu. Aby masaż był skuteczny, masażystka lub masażysta go wykonujący musi mieć bardzo silne palce, mięśnie ramion oraz nóg. Nogi oraz ramiona masażysty są wykorzystywane w każdym masażu tajskim klasycznym – łokcie oraz kolana stanowią bardzo przydatne narzędzie przy rozluźnianiu dużych partii powiązanych ze sobą mięśni oraz bardzo skutecznie rozbijają nawet największe napięcia. Palce natomiast służą do precyzyjnego ucisku w miejscach, do których nie dotrze ani łokieć ani kolano.

W sieci salonów masażu tajskiego ThaiSun zatrudniamy tylko tajskich masażystów nie bez powodu – rzadko który masażysta nie przygotowywany do wykonywania masażu tajskiego w Tajlandii jest w stanie wykonać masaż tajski tak, aby miał właściwości terapeutycznie. Oczywiście, znajomość technik masażu jest uniwersalna i każdy może nauczyć się bardzo dokładnie w jaki sposób przeprowadzać kolejne etapy masażu, jednak brak wystarczającej siły będzie granicą dla umiejętności takich osób. W Tajskich szkołach masażu jest kładziony nacisk na zdrowie i rozwój fizyczny terapeutów. Aby właściwie wykonać masaż uczeń musi dysponować mocą, która jest niezbędna do pomagania innym.

Siła to nie wszystko, ale…

Sieć salonów masażu tajskiego ThaiSun od zawsze miała bardzo wysokie wymagania wobec swoich pracowników, przede wszystkim jeśli chodzi o technikę masażu, ale również siłę. Najlepsi masażyści to zazwyczaj Ci najsilniejsi – to właśnie oni przechodzą najcięższe treningi aby nieść pomoc swoimi rękami. Do stopnia mistrzowskiego w klasycznym masażu tajskim jest konieczna nadludzka wręcz siła. Aby dostać się do najważniejszych punktów uwalniających napięcia i poprawiających przepływ energii przez punkty sen, masażystka musi mieć stalowe palce. Niejednokrotnie możemy zobaczyć najlepszych mistrzów masażu medytujących siedząc w powietrzu w siadzie skrzyżnym i opierając się tylko i wyłącznie na swoich palcach rąk. Dla wielu z nich to jest właśnie minimalna siła, niezbędna do przeprowadzania tradycyjnego masażu tajskiego w skuteczny sposób. Masażyści, którzy nie dysponują takimi umiejętnościami bardzo często delegowani są tylko i wyłącznie do masaży relaksacyjnych oraz zabiegów spa.

Jednak sama siła nie decyduje o wszystkim, bardzo istotna jest też technika masażu. Aby udało się przeżyć w idealny sposób tajski masaż klasyczny niezbędna jest właściwa technika masażu oraz zgranie masażystki i masowanego. Dlatego bardzo ważna jest świadomość i empatia masażystki, która właściwie reagując i dostosowując siłę jest w stanie skutecznie pomóc. Rzadko kiedy da się spotkać takie umiejętności u osób, które nie były szkolone w Tajlandii. Organiczna całość Tajskiego kręgu kulturowego i szkolenia przeprowadzane w starożytnych świątyniach o wschodzie słońca dają efekt w postaci masażystów idealnych, przystosowanych do pomocy osobom w każdym wieku i stanie zdrowia. To co dla mieszkańców brzmi jak magia, w Tajlandii jest naturalną drogą uzdrawiania chorego ciała oraz umysłu. W sieci salonów masażu tajskiego ThaiSun wybieramy tylko i wyłącznie najlepszych masażystów oraz masażystki, które rekrutowane są bezpośrednio w Tajlandii z najbardziej elitarnych szkół masażu, tak aby zapewnić najlepszą jakość masażu oraz przedstawić Państwu najlepsze co Tajlandii ma do zaoferowania.

Zapraszamy po więcej informacji na stronę: www.thaisun.pl