Na powiększanie ust kwasem hialuronowym decyduje się coraz więcej kobiet. Jak wygląda zabieg, jakie efekty można uzyskać i czy jest on bezpieczny? Oto kilka niezbędnych wskazówek, które należy wziąć pod uwagę przed skorzystaniem z tego nowoczesnego rozwiązania.

Zabieg powiększania ust – na czym polega?

Powiększanie ust polega na podaniu wypełniacza w czerwień wargową w celu uzyskania optymalnego efektu. Dzięki temu usta stają się miękkie i nawilżone. Kolejnym atutem, na który warto zwrócić uwagę jest możliwość wygładzenia drobnych zmarszczek mimicznych. Dziś z takich możliwości korzystają zarówno starsze kobiety, które zmagają się z problemem zmarszczek, jak i te młodsze, którym po prostu zależy na zwiększeniu warg.

Dlaczego warto?

Jedną z najczęstszych przyczyn powiększania ust kwasem hialuronowym jest niesatysfakcjonująca objętość warg, a także chęć korekcji dysproporcji pomiędzy górną a dolną wargą. Ponadto zabieg świetnie podkreśla kontur ust oraz zapewnia korekcję tzw. rynienki.

Kolejnym atutem jest podniesienie opadających kącików ust. Jakby tego było mało, można liczyć na wypełnienie drobnych zmarszczek, które powstają nad górną wargą, a także wyrównanie oraz podkreślenie kształtu ust. Wszystko to sprawia, że tak wiele pań decyduje się na zabieg i wreszcie cieszy się pięknym perfekcyjnym wyglądem każdego dnia. Wystarczy tylko skorzystać z oferty sprawdzonego studia kosmetologii i medycyny estetycznej, a idealny uśmiech będzie na wyciągnięcie ręki.

Przeciwskazania do wykonania zabiegu

Warto zaznaczyć, że nie zawsze można wykonać powiększanie ust kwasem hialuronowym. Na zabieg nie powinny decydować się kobiety w ciąży oraz mamy karmiące piersią. Przeciwskazaniem są również stany zapalne skóry, skłonność do powstawania blizn czy aktywna opryszczka. Zabiegu nie wykonuje się także paniom z chorobami o podłożu autoimmunologicznym.

W wielu pozostałych przypadkach zabieg można przeprowadzić bez żadnych problemów. Należy jednak pamiętać, że wszelkie wątpliwości trzeba zgłaszać ekspertom, aby mogli zadbać o najwyższy komfort pacjentki.

Czy zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym jest bezpieczny?

Niektóre kobiety obawiają się o bezpieczeństwo podczas zabiegu, lecz zupełnie bezpodstawnie. Kwas hialuronowy to związek, który naturalnie występuje w organizmie, a najwięcej jest go właśnie w skórze. Z czasem jednak zachodzi proces starzenia i kwasu ubywa. Dlatego dla zachowania pięknego wyglądu warto uzupełnić braki. Należy dodać, że zabieg jest również mało inwazyjny, gdyż pacjentka od razu może powrócić do pełnej aktywności.

Warto jednak pamiętać, aby wybrać studio kosmetologii estetycznej, które cieszy się wysoką renomą oraz pozytywnymi opiniami wśród klientek. Ponadto profesjonaliści powinni odpowiedzieć na każde pytanie i zapewnić niezbędne porady. Dzięki temu można uzyskać pewność, że usługa zostanie wykonana bezpiecznie, a efekty spełnią oczekiwania. To właśnie bezpieczeństwo zawsze powinno być na pierwszym planie.