Myjka ciśnieniowa stanowi coraz to częstszą inwestycję właścicieli domów jednorodzinnych. Jest tu urządzenie czyszczące wodą pod wysokim ciśnieniem. Zastanawiasz się, jakie zabrudzenia usunie? W artykule przedstawiamy kilka z nich!

Drewniany taras

Myjka ciśnieniowa Karcher doskonale poradzi sobie m.in. z zabrudzeniami na drewnianym tarasie. Nie ma tutaj znaczenia rodzaj zastosowanego drewna. Na tarasach, poza brudem, często gromadzi się również mech. Silny strumień wody to doskonały sprzymierzeniec w tej walce.

W przypadku tarasów zaniedbanych, które od dłuższego czasu nie były czyszczone – można również zastosować środek czyszczący, stworzony z myślą właśnie o drewnianych tarasach. 

Podjazdy i chodniki

Pojazdy i chodniki także wyczyścisz za pomocą myjki ciśnieniowej – i to niezależnie od tego, czy są wykonane z płytek ceramicznych, kamienia, betonu, czy kostki brukowej. W takich miejscach gromadzą się różnego typu zabrudzenia. To zarówno błoto, piasek, mech, jak i zabrudzenia emisyjne – nalot po deszczu, czy sadza. 

Nie ma konieczności stosowania preparatu do czyszczenia, jednak możesz go wykorzystać. Dobrze sprawdzi się również impregnat, dzięki któremu podjazd będzie się dobrze prezentował przez dłuższy czas. 

Fasady budynków

To w zupełności normalne, że fasada budynku wraz z upływem czasu staje się nieestetyczna i zwyczajnie – brudna. Jedyne, na co musisz zwrócić uwagę – to rodzaj posiadanej myjki. Nie każde urządzenie sprawdzi się do czyszczenia elewacji, zatem warto zapoznać się z zaleceniami producenta z wyprzedzeniem.

Z pozoru mogłoby się wydawać, że im mocniejsze jest urządzenie, tym lepsze będą efekty. Należy jednak zachować ostrożność, by nie doszło do uszkodzenia elewacji.

Pojazdy – samochód, rower, motor

Zastanawiasz się, jak wyczyścić motor lub samochód? Myjka ciśnieniowa Karcher to prawidłowa odpowiedź. Z jej pomocą łatwo pozbędziesz się błota, piasku, wszelkich nalotów, czy nawet insektów. Pamiętaj jedynie o zachowaniu odpowiedniej odległości od samochodu, czy roweru – od 20 do 30 cm.

Schody zewnętrzne

Schody zewnętrzne bardzo szybko się brudzą. Są narażone na działanie czynników atmosferycznych przez cały czas. Ponadto posiadają wiele zakamarków, w których zanieczyszczenia się gromadzą. Myjka ciśnieniowa pozwoli Ci usunąć brud, również ten zgromadzony w krawędziach i w rogach. Zwykła miotła mogłaby sobie z nim nie poradzić. Myjka sprawdzi się tutaj bardzo dobrze, niezależnie od zastosowanego materiału. Może to być kamień, beton, czy płytki.

Jak sam widzisz, myjka ciśnieniowa to przydatne urządzenie, które usuwa różne typy zabrudzeń. Sprawdzi się tak naprawdę każdemu – zarówno właścicielom nieruchomości, jak i kierowcom.