Gdy aranżuje się wnętrze domu, konieczny staje się zakup odpowiednich tekstyliów. Ważne są nie tylko zasłony czy obrusy, ale także pościel. Wybór tego produktu wcale nie jest jednak taki prosty. Zazwyczaj bierze się pod uwagę cenę, a dopiero potem estetykę. Warto jednak postawić na rozwiązania nie tylko eleganckie, ale i trwałe. Bez wątpienia wymagających użytkowników zadowoli pościel z satyny bawełnianej. Czym się charakteryzuje i jak o nią dbać?

Obecnie wybór materiału na pościel to spore wyzwanie. W sklepach znaleźć można produkty lniane, jedwabne, wełniane, ale także wyroby syntetyczne. Jednak przede wszystkim rozpowszechniona jest bawełna. Nic w tym dziwnego, bowiem jest to tkanina idealna do tego typu zastosowania. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się pościel satyna bawełniana. Czym jest?

Satyna bawełniana – co to?

Satyna to bardzo delikatny i błyszczący materiał. Może być jedwabna, bawełniana lub syntetyczna. W przypadku pościeli najczęściej wybiera się produkty z przędz bawełnianych. Pościel z satyny bawełnianej ma wszystkie cechy estetyczne pościeli satynowej, ale jest nieco „cieplejsza”, bardziej komfortowa dla ciała i przyjemniejsza w dotyku. Ponadto charakteryzuje się przewiewnością i wysoką trwałością. Kiedy najlepiej sprawdza się pościel tego typu? Głównie w okresie letnim, gdzie z powodu wyższych temperatur potrzeba wyrobu lekkiego i zwiewnego.

Dla kogo pościel satynowa?

Pościel z satyny bawełnianej jest bardzo szlachetnym, wręcz luksusowym materiałem. To idealny wybór dla osób wymagających, które oczekują wysokiej jakości przędzy. Doskonale sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, ale i może stanowić dobre uzupełnienie bardziej tradycyjnych przestrzeni. Dzięki swojej szlachetności wpasuje się w dowolny styl sypialni. Co więcej satyna bawełniana jest także uważana za tkaninę hipoalergiczną, więc powinny po nią sięgnąć osoby mające problemy z wrażliwą skórą i alergicy. Ważne jest jednak to, aby przed zakupem pościeli satynowanej zorientować się, czy aby na pewno jest wykonana w 100% z bawełny. Tylko taki produkt spełni oczekiwania i pozwoli na długoletnie użytkowanie. Nad kupnem pościeli z satyny powinni jednak zastanowić się właściciele zwierząt. Kocie czy psie pazurki mogą niestety szybko zniszczyć elegancką satynę.

Jak pielęgnować pościel z satyny bawełnianej?

Kiedy już pozna się wszystkie właściwości pościeli z satyny bawełnianej, bez wątpienia pragnie się posiadać taki produkt na własność. Jednak przez zakupem wiele osób zaczyna się zastanawiać nad tym, jak trzeba będzie dbać o taki wyrób. W końcu satyna to delikatny materiał, więc może wymaga też specjalistycznego traktowania. Nie ma się jednak czego obawiać! Pościel taka jest tkaniną łatwą w pielęgnacji. Wystarczy tylko trzymać się kilku podstawowych zasad. Jak dbać o pościel tego typu?

Pościel z satyny bawełnianej należy prać zgodnie z informacjami zawartymi na metce. Zazwyczaj pierze się ją w pralce, w temperaturze 40 stopni Celsjusza. Poleca się jednak tej pościeli nie wirować, ale od razu po umyciu rozwiesić. Pościel należy prać na lewej stronie i pozamykać wszelkie zamki czy guziki. Lepiej nie używać odplamiaczy i innych tego rodzaju środków chemicznych.

Pościel z satyny bawełnianej to bez wątpienia pościel dla osób wymagających, które szukają szlachetnego i eleganckiego materiału. Nada ona wnętrzu odrobiny luksusu i będzie bardzo przyjemna dla ciała w gorące dni, kiedy potrzeba tkaniny lekkiej i oddychającej. Taka pościel może być także doskonałym prezentem dla młodej pary z okazji ślubu.

Inspirowane: Madley.pl – ekskluzywne narzuty na łóżko