Depilacja kobiet jest chyba zabiegiem upiększającym o najdłuższej historii. Już w starożytnym Egipcie kobiety usuwały zbędne owłosienie, używając do tego iście prymitywnych narzędzi, takich jak kamienie czy muszle. Na przestrzeni dziejów zainteresowanie depilacją kilkakrotnie przygasało (na przykład w PRL’u), jednak w XXI nikt nie ma wątpliwości – wydepilowana kobieta to kobieta zadbana. Choć obecnie mamy o wiele większy wybór narzędzi do depilacji, wiele kobiet wciąż opiera się na raczej podstawowych i nieskutecznych metodach, takich jak depilacja maszynką. Nie każda kobieta wie, że nowe stulecie przyniosło nam o wiele trwalszy sposób – epilację laserową.

Co to jest epilacja laserowa?

Epilacja laserowa to nowoczesny zabieg wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej, który przy pomocy fal o odpowiedniej długości działa na cebulki włosa i trwale je niszczy. Przeprowadzona prawidłowo i w przypadku braku problemów hormonalnych u pacjenta, usuwa owłosienie na stałe. Z reguły zabiegi są bezbolesne, jednak zależy to od epilowanego miejsca i indywidualnego odczuwania bólu przez pacjenta. Niektórzy z nich odczuwają krótkie ukłucia podobne do oparzenia. Najbardziej wrażliwymi miejscami są okolice bikini oraz obszar pod pachami. Ból nie powinien być do jednak czynnikiem zniechęcającym – jeśli zabieg okaże się dla pacjenta zbyt nieprzyjemny istnieje opcja znieczulenia poddawanego epilacji miejsca przy pomocy lodu lub specjalnego kremu.

Kto może się poddać epilacji laserowej?

Epilacja laserowa jest niewątpliwie niesamowitą wygodą, nie wszyscy jednak mogą się jej poddać. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciąża, nowotwory, a także choroby skóry.

Czy epilacja laserowa jest droga?

Każdego roku kobiety wydają na depilację setki złotych. Wydaje się to nieprawdopodobne, przecież maszynki i pianki kosztują jedynie kilka, kilkanaście złotych. Mało która pani zdaje sobie sprawę, ile tak naprawdę rocznie kosztuje je depilacja. “Nie stać mnie na laser!” – można często usłyszeć. Prawda jest jednak inna: jeśli stać Cię na maszynki na pewno stać Cię też na laser. W dłuższej perspektywie bowiem…laser to ogromna oszczędność. Do uzyskania pożądanego efektu potrzebujemy zwykle pięć do  sześciu zabiegów, a każdy z nich to wydatek rzędu dwustuset złotych. Rzeczywiście, w krótkiej perspektywie może wydać się to duża suma, jednak porównując ten koszt z kosztem depilacji maszynkami przez rok, dwa lub trzy, nie będziemy mieć już wątpliwości. Epilacja laserowa to ogromna oszczędność pieniędzy. I czasu!

Dlaczego jesień to idealny czas na epilację laserową?

Kiedy nasza wakacyjna opalenizna przyblaknie, warto zainteresować się ofertą gabinetów kosmetologicznych. Do osiągnięcia pożądanych efektów potrzebne jest 5-6 zabiegów w odstępach 3-4 tygodni. Okazuje się więc, że epilacja laserowa jest czymś, o czym powinnyśmy pomyśleć już teraz, a nie bezpośrednio przed urlopem. Lato jest okresem, kiedy w zasadzie nie wykonuje się zabiegów epilacji laserowej, ponieważ opalenizna jest jednym z przeciwwskazań. Dodatkowo po zabiegu przez kilka tygodni nie można wystawiać skóry na słońce. Na wiosnę z kolei może już być za późno, żeby zdążyć z całym cyklem, a długi odstęp może zmniejszyć skuteczność zabiegu. Jeśli marzy Ci się więc gładka skóra bez wyrzeczeń, koniecznie zapisz się na zabieg epilacji już tej jesieni!

Inspirowane: Klinikakrajewski.pl – zamykanie naczynek laser varilite