Tatuaże dla jednych są jedynie ozdobą i ciekawym dopełnieniem wyglądu, a dla innych formą wyrażania swojej osobowości i poglądów. Badanie przeprowadzone przez Centrum Badania Opinii Społecznej na przełomie czerwca i lipca 2017 roku wykazało, że 8% dorosłych Polaków ma przynajmniej jeden tatuaż. Zapewne świadczy to o rosnącej popularności tatuaży w naszym kraju.

Jak ma wyglądać mój tatuaż?

Podejmując decyzję o wykonaniu tatuażu, warto rozważyć kilka ważnych aspektów. W pierwszej kolejności należy zdecydować, jaki wzór ma znaleźć się na naszym ciele. Ważne by tatuaż dopasowany był do naszego wyglądu, osobowości czy zainteresowań. Nawet jeżeli chcemy, by coś symbolizował, postarajmy się, by wzór korespondował z naszym usposobieniem, stylem, charakterem, wiekiem czy posturą. Przykładowo na przedramieniu drobnej kobiety lubiącej zwiewne i delikatne ubrania z pewnością nie sprawdzi się ciemny wzór, który będzie nazbyt kontrastował z jej wyglądem i osobowością. Zasadniczo bardzo popularne jest wykonywanie tatuażu związanego ściśle z zainteresowaniami czy wykonywaną profesją. Sportowe, designerskie, muzyczne czy patriotyczne wzory mówią wiele o ich właścicielu i są bez wątpienia bardzo interesujące.

Przy wyborze miejsca na ciele, w którym ma znaleźć się tatuaż, należy mieć na uwadze, że w niektórych zawodach (np. wojsko, policja, stanowiska urzędnicze) wzory tego typu umieszczone w widocznym miejscu nie są mile widziane. Jeżeli więc wiążemy przyszłość ze służbami mundurowymi lub bardzo reprezentacyjnymi stanowiskami, powinniśmy rozważyć wykonane tatuażu w miejscu, które w razie konieczności łatwo zakryjemy.

Jaki salon tatuażu wybrać?

Przy wyborze salonu tatuażu należy zwrócić uwagę na sterylność obiektu i nowoczesność wykorzystywanych w nim technologii. Zabieg tatuowania polega na wprowadzaniu tuszu pod skórę za pomocą igły, więc jest to proces wymagający dużej staranności i zachowania zasad higieny. Narzędzia powinny być odkażone, a stosowane produkty przetestowane dermatologicznie i w pełni bezpieczne dla zdrowia. Proces tatuowania może wiązać się z dyskomfortem związanym z bólem i publiczną ekspozycją ciała, dlatego przed wyborem konkretnego salonu upewnijmy się, że jego pracownicy podchodzą do klienta z należytym profesjonalizmem.

Jak pozbyć się tatuażu?

Jednak co w przypadku, gdy po latach stwierdzamy, że niegdyś wykonany tatuaż już nam się nie podoba? W takiej sytuacji z pomocą przychodzi nam możliwość laserowego usunięcia tatuażu. Zabieg ten, oferowany przez renomowane kliniki medycyny estetycznej, polega na zniszczeniu znajdującego się pod skórą barwnika za pomocą lasera. Zazwyczaj konieczne jest wykonanie kilku sesji w odpowiednich odstępach czasu. Ilość wizyt w specjalistycznej klinice uzależniona jest od czynników, takich jak wielkość tatuażu, ilość barwników, głębokość, na jakiej został umieszczony wzór, typ i gęstość wykorzystywanego barwnika, a także gęstości skóry danej osoby oraz jej indywidualna reakcja na światło lasera. Okres rekonwalescencji po wykonaniu pojedynczej sesji zazwyczaj wynosi zaledwie kilka dni, ale wszystko uzależnione jest od przebiegu procesu gojenia, który u każdego może wyglądać nieco inaczej. Jednakże zabieg laserowego usuwania tatuażu jest bezpiecznym, skutecznym i bezbolesnym sposobem na trwałe pozbycie się wzorów zdobiących ciało.

Wykonywanie tatuaży staje się coraz bardziej popularne. Mnogość dostępnych wzorów, kolorów i technik zdobienia ciała skłania nie tylko młodych ludzi do tatuowania różnorodnych obszarów swojego ciała. Należy jednak pamiętać, że jest to zabieg, który może znacząco wpłynąć na nasze życie. Przed udaniem się do studia tatuażu warto zatem dokładnie przemyśleć swoją decyzję, a przy wyborze konkretnego wzoru, kierować się wyłącznie naszymi osobistymi preferencjami i dopilnować by wzór prezentował się tak, jak tego oczekiwaliśmy. Wykonanie tatuażu pod wpływem impulsu niestety niejednokrotnie skutkuje koniecznością kamuflowania wzoru przy pomocy kosmetyków, plastrów lub ubrań, a w skrajnych przypadkach wykonaniem laserowego usuwania tatuażu.

źródło: Klinikakrajewski.pl – medycyna estetyczna Radom