Postępujący rozwój technologiczny nie omija branży transportowej. Sektor ten wymaga od przedsiębiorstw sprawnego zarządzania procesami zachodzącymi wewnątrz organizacji nie tylko w przypadku ogromnych firm, lecz również tych mniejszych. Szczególną uwagę należy przykładać do zarządzania kierowcami, którzy w głównej mierze odpowiadają za sukces całego przedsiębiorstwa. Warto zatem implementować narzędzia, dzięki którym nie tylko dyspozytorzy mogą skutecznie zarządzać flotą, lecz sami kierowcy mogą poczuć wsparcie oraz kontrolę nad swoimi zleceniami.

Jednym z takich rozwiązań jest platforma WEBFLEET oferująca szereg możliwości dla optymalizacji pracy floty. W dzisiejszym artykule opiszemy jej zalety oraz korzyści, jakie dają dyspozytorom, jak i samym kierowcom.

Skalowalność i elastyczność platformy WEBFLEET

Główną zaletą rozwiązania WEBFLEET jest jego skalowalność. Z aplikacji mogą skorzystać zarówno ogromne przedsiębiorstwa, jak i małe oraz średnie firmy. Dodatkowo istnieje wiele możliwości integracji z istniejącymi już systemami np. wykorzystywanymi w administracji oraz księgowości. WEBFLEET posiada bibliotekę gotowych rozwiązań, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby dzięki API stworzyć taką integrację.

Zarządzanie kierowcami w firmie transportowej

Wspomnieliśmy już wcześniej, że wykorzystywanie odpowiednich narzędzi organizujących funkcjonowanie floty to konieczność w branży transportowej. WEBFLEET oferuje szereg udogodnień pod tym względem. Dyspozytor lub pracownik biurowy posiadający dostęp do aplikacji ma szybki podgląd położenia każdego z pojazdów wchodzącego w skład floty. Profesjonalnie zaprojektowany interfejs to z kolei gwarancja uzyskania szczegółowych informacji w prosty sposób na temat floty, gdy zaistnieje taka potrzeba.

Przydzielanie zadań, dzięki łatwo dostępnym informacjom staje się ułatwione, gdzie szybkość decyzji ma kluczowe znaczenie dla realizacji zadania. Warto w tym miejscu wspomnieć o samej nawigacji dla kierowców, która opiera się na stabilnej i przyjaznej technologii. Tym samym uzyskują oni dostęp do najlepszych sposób dotarcia na miejsce, alternatywnych tras, czy informacje o dokładnym czasie dotarcia na miejsce. Z kolei dyspozytorzy otrzymując informacje o wypadku czy robotach drogowych, mogą zasugerować zmianę trasy lub przydzielić do realizacji zlecenia kierowcę znajdującego się w lepszym położeniu.

Raportowanie

Zaawansowany moduł raportowania pozwala na wgląd w skuteczność zarówno całej floty, jak i konkretnego kierowcy. Raporty uwzględniają takie informacje jak: średni czas postoju, godziny pracy, czy średnie spalanie. Warto wspomnieć o module OptiDrive 360, dzięki któremu kierowcy mogą poprawić swój styl jazdy, a tym samym obniżyć koszty związane z eksploatacją pojazdów. System na bieżąco udziela wskazówek dotyczących np. zmiany biegów oraz możliwości toczenia. Na dodatek w raportach wykazuje wszelkie niebezpieczne zdarzenia na drodze.

Bezpośrednia komunikacja z biurem

Szybka i skuteczna komunikacja kierowców z pracownikami biurowymi to fundament zachowania dynamiki w firmie transportowej. Lepsze wykorzystanie czasu oraz sprawniejsze podejmowanie decyzji pozwalają na skuteczne realizowanie codziennych zadań. WEBFLEET umożliwia przesyłanie informacji dotyczących m.in. statusów zamówienia.

Co jeszcze warto wiedzieć o WEBFLEET?

WEBFLEET to gwarancja stabilności działania, co ma kluczowe znaczenie w branży transportowej. System może zostać wyposażony w różne rozwiązania dostosowane do charakteru działalności m.in. czytniki kodów kreskowych, identyfikację pojazdów, czy rejestrowanie realnych przebiegów, a także planowanie niezbędnych przeglądów.

Inspirowane: telematics.tomtom.com/pl_pl/webfleet/ – zarządzanie flotą