Auta kompaktowe nie raz pokazały, że wygodny przewóz pasażerów może łączyć się ze sportowym wyglądem i specyfikacją. Podobnie jest w przypadku najnowszej Hondy Civic, która swoim modelem z X generacji zdecydowanie chce odejść od wizerunku tradycyjnego auta rodzinnego. Ukazany w 2015 roku model zastąpić miał dziewiątą generację i w 2017 roku podbić rynek europejski. Fani marki z pewnością ucieszyli się z nowej estetyki pojazdu, a także ze zmienionych parametrów. Na co zwrócić uwagę z szczególności? 

Samochód dla rodziny

Nie da się ukryć, że Honda Civic od zaprojektowana została z taką myślą, by komfortowo przewieźć całą rodzinę. Pojemny bagażnik pojawiał się zarówno w wersji kombi, jak i w trzydrzwiowym coupe. Dziesiąta generacja zachowała pojemność bagażnika z poprzedniego modelu, dzięki temu pasażerowie mają możliwość przewiezienia nawet 478 l bagażu. Najnowsza Honda Civic zyskała dodatkową przestrzeń dla pasażerów poprzez zastosowanie nowej formy płyty podłogowej. To właśnie ona umożliwia szerszy rozstaw osi auta, co przekłada się na komfort jazdy. Dodatkowo projektanci zadbali o system składania foteli, przez co ich regulacja jest wyjątkowo łatwa. Same siedzenia są profilowane pod kształt korpusu pasażerów i zapewniają im komfort nawet podczas wielogodzinnych podróży. Kierowca w porównaniu do modelu z roku 2011 siedzi niżej, co miało poprawić wyczucie samochodu w czasie jazdy. Uwagę pasażerów zwrócić mogą także wyjątkowe tarcze obrotomierza oraz 7-calowy ekran dotykowy, który pozwala na sterowanie akcesoriami samochodu. Co ważne, system wbudowany w najnowszą Hondę Civic z łatwością połączyć się może z oprogramowaniem Apple oraz Android. 

Sportowy styl

Szczególną uwagę fanów motoryzacji zwraca nowa forma korpusu Hondy Civic. To właśnie ona zerwać ma z dotychczasowym wizerunkiem auta wyłącznie rodzinnego. Korpus Hondy dzięki zwiększonej wielkości sprawia wrażenie masywnego i ciężkiego. Zakończone ostrymi zacięciami lampy oraz wloty powietrza jasno dają do zrozumienia, że marka kończy z klasycznym wyglądem civiców. Dwa wyloty układu wydechowego w centralnej części auta, a także opływowy kształt drzwi z widocznymi wcięciami doskonale współgrają z ogólną stylistyką auta. Sam pojazd jest lżejszy o 16 kg i możemy znaleźć na wyposażeniu 6-biegową skrzynię biegów. Model napędzany jest silnikiem turbodoładowanym 1,5 VTEC i 1,0 VTEC, co nawiązywać ma do pojazdów o sportowym charakterze. Silniki wyposażone w moc do 180 KM znacznie przewyższają zapotrzebowanie typowo rodzinnych modeli samochodów. Stricte sportowa wersja Hondy Civic z manualną skrzynią biegów pochwalić może się osiągnięciem 100 km/h nawet w 8,2 sekundy oraz rozpędzeniem się do prędkości 220 km/h. Konstruktorzy mieli na uwadze także bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów, stąd zwiększona liczba elektronicznych systemów ostrzegawczych w pojeździe.  

Honda Civic od zawsze konstruowana było z myślą o klasie kompaktowej. Prezentowane modele zarówno w wersjach kombi, jak i coupe nastawione są na wygodny przejazd pasażerów i ich bagażu. Wyposażenie wraz z zaprezentowaniem nowej wersji samochodu zachwyca wymagających kierowców. Honda Civic z dziesiątej generacji stanowi idealne połączenie rodzinnego samochodu, którego wygląd stanowczo nawiązuje do modeli sportowych. Ostro zakończone elementy karoserii, a także dwa wyloty układu wydechowego determinują sportowy styl nowych civików. Projektanci dołożyli również wszelkich starań, by kierowcy mieli więcej frajdy z jej prowadzenia.

Inspirowane: Autowitolin.pl – Honda Polska