Rękawice taktyczne są niezbędną częścią wyposażenia służb mundurowych, przydają się pracownikom ochrony, są niezbędne przy wielu pracach przemysłowych. Przede wszystkim korzystają z nich celnicy, wojskowi, policjanci, służby straży granicznej. Są one niezbędnym wyposażeniem każdego, kto korzysta z broni palnej, czy np. przeszukuje osoby.

Przy wyborze odpowiednich rękawic taktycznych najważniejsza jest wysoka jakość wykonania produktu. Obecnie, na rynku istnieje kilku producentów, których produkty z całą pewnością charakteryzuje dobre wykonanie. Odróżnia je od siebie materiał, z którego są zrobione i rodzaj wykorzystanych technik.

Dlaczego rękawice taktyczne są tak ważne ?

Rozgrywki ASG bardzo często nie odbywają się tylko latem czy wiosną. Jak wiadomo zimą, a nawet jesienią przebywanie może być wyzwaniem. Deszcz, śnieg, wiatr czy mróz znacznie utrudniają efektywne prowadzenie gry. Praca celników, policjantów czy wojskowych jest jeszcze trudniejsza. Wielogodzinne przebywanie w takich warunkach atmosferycznych nie sprzyja precyzji działania. Drętwiejące palce w połączeniu z jakąkolwiek bronią, na pewno nie przełożą się na wysoką celność czy efektywność działania. Właśnie dlatego tak ważny jest dobór dobrych rękawic taktycznych na zimę. Latem wyposażenie się w takie akcesoria jest również ważne, wtedy nie liczą się względy utrzymania właściwej ciepłoty, ale ochrona dłoni jest nadal ważna.

Dobrze dopasowana rękawica dzięki zastosowaniu odpowiedniego materiału, z precyzyjnie wykonanymi szwami znacznie poprawia chwyt broni. Wykorzystanie przy projektowaniu rękawic szwu U-shaped thumb gusset w okolicach kciuka nie tylko przyczynia się do poprawy dopasowania rękawicy do dłoni i dobrego chwytu. Ten rodzaj rękawic minimalizuje skutki odrzutu i ślizgania się broni.

Dzięki połączeniu kilku materiałów rękawice taktyczne są odporne na wiele czynników. Oczywiście jednymi z nich są warunki atmosferyczne jak zimno czy bardzo wysokie temperatury (które powodują pocenie się dłoni). Z powodzeniem chronią również ręce użytkownika przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą być zadane nożem, ogniem, potłuczonym szkłem czy po prostu szorstkim podłożem w terenie.

Najnowsze technologie wykorzystywane przy produkcji rękawic pozwalają na korzystanie w nich z urządzeń dotykowych, które coraz częściej towarzyszą zadaniom wykonywanym w pracy. Sam rodzaj rękawic należy dobrać pod własne potrzeby i preferencje. Materiały, z których wykonane są współczesne rękawice taktyczne, wykorzystywane są do ochrony życia i zdrowia wojskowych, antyterrorystów czy wielu innych branż związanych z militariami. W produkcji używane są między innymi Clarino, TrekDry, Kewlar, Keprotec, Nomec. Nie trudno więc zauważyć, że są to materiały najwyższej klasy, które charakteryzują się najlepszą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo uzupełnieniem rękawic jest naturalna skóra, neopren, guma termoplastyczna. Wszystkie te elementy wraz z precyzją wykonania sprawiają, że dłonie są zabezpieczone przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi.

Rękawice taktyczne – niepozorna pomoc

Stworzenie jednej pary rękawic, w której wykorzystano specjalistyczne materiały i zastosowano zaawansowane techniki produkcji, zapewnia doskonałe właściwości użytkowe. Są one szczególnie przydatne w zimowych warunkach, gdy szybkość działania i precyzja są nie mniej ważne, a pogoda skutecznie nas spowalnia.

Inspirowane: AroBroń – Sklep militarny online