Zajęcia na basenie dla najmłodszych to bardzo popularna forma spędzania wolnego czasu z dzieckiem. W wodzie maluch będzie się bawił i rozwijał swoje zdolności motoryczne. Do szkółki pływania mogą uczęszczać już 3-miesięczne bobasy. Podczas zajęć Aqua Baby Warszawie niemowlak wykonuje ćwiczenia pod czujnym okiem instruktora i rodzica. A dlaczego warto zapisać dziecko na basen?

Zajęcia na basenie dla dzieci – co można zyskać?

Dla noworodków woda to naturalne środowisko, w którym doskonale się czują. Maluchy do 8 miesiąca życia mają odruch zamykania ust i wstrzymywania oddechu w wodzie, który następnie zanika. Podczas zajęć Aqua Baby w Warszawie dziecko może się oswoić z wodą i nabrać odwagi. Instruktor zaleci wykonanie takich ćwiczeń jak zanurzanie, utrzymanie się na wodzie, leżąc na grzbiecie lub na brzuchu czy opadanie do wody z siadu. Maluchy czerpią dużą przyjemność z przebywania na basenie. W trakcie zajęć nabywają wiele cennych umiejętności, które w przyszłości pomogą im w nauce pływania.

Korzyści dla rodziców

Niemowlak w wodzie może się szybko uspokoić i zrelaksować. Jest to doskonała okazja, by nawiązać z dzieckiem bliską więź i lepiej poznać jego temperament. Jednocześnie będzie to także miła odmiana od codziennej rutyny. W nowej sytuacji dziecko zyska mnóstwo bodźców, które wspomogą jego rozwój i pobudzą ciekawość do odkrywania świata. Po zajęciach dziecko będzie zmęczone i odprężone, dzięki czemu z łatwością zaśnie. Regularne chodzenie na basen może korzystnie wpłynąć na rytm dobowy malucha, co sprawi, że rodzice będą mieli więcej czasu dla siebie.

Czy zajęcia na basenie są bezpieczne?

Na basenie o bezpieczeństwo maluchów i ich rodziców dba instruktor oraz ratownicy. W renomowanej szkółce pływackiej personel dysponuje akcesoriami zaprojektowanymi specjalnie z myślą o najmłodszych dzieciach. Na zajęcia warto się zapisać do placówki, która zatrudnia doświadczonych i przeszkolonych instruktorów. Rodzice powinni mieć także do dyspozycji szatnie z przewijakiem, a woda w basenie nie może zawierać za dużo chloru. Zajęcia dla niemowlaków zwykle odbywają się w niewielkich grupach i nie trwają więcej niż 30 minut. Jeśli dziecko jest zmęczone lub marudne, to nie powinno w nich uczestniczyć.

Zajęcia Aqua Baby w Warszawie to ciekawa propozycja dla niemowląt i ich rodziców. W wodzie dziecko może dowolnie eksperymentować i poznawać swoje możliwości. Ćwiczenia połączone z zabawą korzystnie wpływają na rozwój psychofizyczny malucha. Będąc na basenie, rodzice mogą na chwilę zapomnieć o troskach dnia codziennego, co pozwoli im w pełni skupić się na budowaniu relacji z dzieckiem. Maluch, który ma regularny kontakt z wodą, szybciej pokona swoje lęki i nauczy się pływać.