Nawet Ci, którzy już byli w stolicy kilka razy, chętnie do niej wracają. Oferta turystyczna jest bowiem tak bogata, że nie sposób zobaczyć wszystkiego w tydzień lub dwa. Jak zwiedzić Warszawę, żeby nie wydać milionów? Możliwości oszczędzenia są bardzo różne, począwszy od poszukania niedrogiego dojazdu, poprzez tani nocleg w Warszawie oraz oszczędności w biletach. Warto wiedzieć, jakich ofert szukać, żeby nie przepłacać.

Tani nocleg

Jeżeli zamierzamy spędzić w stolicy co najmniej kilka dni, największe oszczędności poczynić możemy na wyborze noclegu. Gdzie spać, żeby nie przepłacić? Do wyboru mamy mnóstwo obiektów noclegowych, od prywatnych kwater, poprzez luksusowe hotele kilku-gwiazdkowe. Złotym środkiem może być wybór hostelu. Jeśli interesuje nas tani nocleg w Warszawie będzie to najlepsze rozwiązanie, zapewniające jednocześnie bezpieczeństwo rezerwacji, którego często brakuje przy korzystaniu z usług prywatnych mieszkań, oraz gwarancję jakości oraz standardu wyposażenia. Tani hostel to również spora oszczędność pieniędzy, które możemy przeznaczyć na inne atrakcje podczas zwiedzania.

Darmowe atrakcje i zniżki

Warto z wyprzedzaniem zapoznać się z ofertą turystyczną miasta. Duża część obiektów w Warszawie udostępnia możliwość zwiedzania w wybrane dni. Każde z warszawskich muzeów ma swoją stronę internetową, na której znajdują się informacje o cenach biletów oraz dniach darmowego zwiedzania. Szczególnie warto sprawdzić ofertę Zamku Królewskiego, który zapewnia bezpłatne zwiedzania w środę, oraz udać się do Muzeum Powstania Warszawskiego w niedzielę, kiedy również nie poniesiemy z tego tytułu wydatków.

Część miejsc naturalnie jest nieodpłatna, z racji swojej lokalizacji lub charakteru obiektu. Obowiązkowym punktem będzie Stare Miasto oraz Plac Zamkowy, gdzie zlokalizowana jest Kolumna Zygmunta III Wazy. Warto udać się na długi spacer wzdłuż Wisły, nowoczesną trasą bulwarów nadwiślanych, przy okazji robiąc pamiątkowe zdjęcie przy pomniku warszawskiej syrenki. Wizyta w Warszawie nie może odbyć się bez spaceru po Łazienkach Królewskich, w których spokojnie spędzimy nawet kilka godzin. Tu również w wybrane dni obiekt oferuje darmowe zwiedzanie obiektów zamkniętych. Samo zwiedzanie Łazienek jest bezpłatne.

Korzystaj z akcji promocyjnych

Jedną z najpopularniejszych akcji w Polsce, kiedy zwiedzanie jest szczególnie korzystne, jest Weekend za pół ceny. To cykliczne wydarzenie, odbywające się na terenie całego kraju, które zapewnia 50% zniżki na oferty muzealne, rekreacyjne oraz gastronomiczne. Wówczas znacząco ograniczymy także koszty przeznaczone na wyżywienie, korzystając z zakupu obiadu lub kolacji za połowę ceny. Inną akcją zachęcającą do skorzystania jest Noc Muzeów, w której również uczestniczy sporo obiektów warszawskich. W ten dzień warto odwiedzić na przykład Centrum Nauki Kopernik, które zapewnia moc atrakcji dla całej rodziny.

Jak widać wizyta w stolicy nie zawsze musi oznaczać ogromne koszty i wydatki. Jeżeli odpowiednio przygotujemy się do wyjazdu możemy znacząco ograniczyć cenę całej wycieczki. Warto podróżować w grupie – spora część obiektów turystycznych zapewnia atrakcyjne ceny bilety grupowe. Tańszy będzie również dojazd, jeśli przyjedziemy wynajętym autokarem, lub podzielimy koszty paliwa do samochodu na kilka osób. Wybierając tani hostel lub obiekty muzealne oferujące wejścia darmowe możemy również znacząco obniżyć wydatki związane z wyjazdem. Warto korzystać także z cyklicznych ofert promocyjnych, które zapewnią nam niedrogie zwiedzanie i wyżywienie. Jak widać Warszawa stoi otworem dla każdego, wystarczy poszukać optymalnych rozwiązań.

Inspirowane: patchworkhostel.pl – tani hostel Warszawa