Czyszczenie tapicerki nie musi odbywać się z udziałem profesjonalnych firm sprzątająco-piorących. Domowe sposoby mogą być równie skuteczne i dokładne, jeśli tylko zostaną wykonane za pomocą odpowiednich produktów.

Jaką chemię wybrać do domowego prania tapicerki?

Plamy, które znajdują się na tapicerce, bywają bardzo trudne w usunięciu. Zwykła woda z mydłem czy środkami drogeryjnymi może zwyczajnie nie dać rady. Produkt z jednej strony musi być silny, a z drugiej w pełni bezpieczny, zarówno dla naszej skóry jak i tkaniny. Nie może jej odbarwiać, ani co gorsza, uszkodzić. Rozwiązanie jest tylko jedno – chemia profesjonalna Clinex, stworzona do zadań specjalnych! Jej działanie zostało udowodnione już niejednokrotnie, nie tylko w domowych warunkach, ale również tam, gdzie zwykłe środki czystości po prostu nie dawały rady – np. w szkołach czy przedszkolach.

Czym jest Clinex Textile Foam?

Clinex Textile Foam to pianka do ręcznego usuwania zanieczyszczeń z tapicerki. Nie zawiera środków wybielających ani rozjaśniaczy, dlatego jest bezpieczna dla czyszczonych materiałów. Doskonale usuwa nawet trudne, zaschnięte plamy. Ponadto zabezpiecza powierzchnię przed zanieczyszczeniami, zapobiegając ich wnikaniu w struktury włókien. Doskonale odświeża kolor, a przy tym pozostawia przyjemny, świeży zapach.

Jak używać Clinex Textile Foam?

Zanim przejdziemy do czyszczenia tapicerki, warto ją dokładnie odkurzyć. W ten sposób pozbędziemy się kurzu, okruszków i martwego naskórka, których nie widać na pierwszy rzut oka. Nie będą one przenikały w głąb mebla podczas czyszczenia. Pianka jest bardzo prosta w użyciu. Nie wymaga spłukiwania ani stosowania żadnych dodatkowych akcesoriów, z wyjątkiem gąbki lub szczotki do czyszczenia. Przed użyciem należy ją dokładnie wstrząsnąć. Zaleca się sprawdzenie, czy dane włókna są przystosowane do czyszczenia w mało widocznym miejscu. Następnie równomiernie spryskać powierzchnię z odległości ok. 20 cm, odczekać kilka minut i przystąpić do czyszczenia. Producent zwraca uwagę, by pamiętać, że produkt podczas użytkowania może zmieniać kolor. Nie jest to wadą i nie ma wpływu na jakość i własności myjące.

Dlaczego warto czyścić tapicerkę samodzielnie?

Wydawać by się mogło, że pranie tapicerki samemu jest ciężkie, ryzykowne, a niekiedy porównywalne wręcz do syzyfowej pracy. Nic bardziej mylnego! Z pomocą odpowiedniego produktu to zadanie proste, a niekiedy nawet całkiem przyjemne. Warto czyścić ją nie tylko wtedy gdy pojawią się plamy czy cały materiał wydaje się brudny. Każdego dnia zbiera się na niej kurz, martwy naskórek, roztocza i okruszki z jedzenia. Tych zanieczyszczeń nie widać na pierwszy rzut oka, a nieusuwane regularnie mogą sprawić, że utrzymanie tapicerki w dobrym stanie będzie trudne. Szybciej się zużyje i będzie wyglądała po prostu brzydko.

Zaschnięte, trudne do usunięcia plamy od teraz przestają być wyzwaniem! Z pomocą chemii profesjonalnej marki Clinex pozbycie się ich to pestka!