Możliwości pracy w Holandii jest niesamowicie wiele. Do wyboru są różne branże i różne rejony kraju. Można zdecydować się na pracę odpowiednią dla nas pod kątem płci, siły fizycznej oraz dyspozycyjności. Dlatego też zagraniczni pracodawcy oferują możliwość podjęcia pracy sezonowej, na 3 miesiące lub też związania się z danym pracodawcą długotrwałym kontraktem. Decydując się na pracę za granicą, niewątpliwie warto skorzystać z usług agencji pracy, która pomoże w doborze oferty i dopełnieniu wszelkich formalności.

Opcje zatrudnienia w pracy fizycznej w Holandii

Praca fizyczna jest jedną z najczęściej występujących ofert pracy w Holandii. Dostępna jest w wielu branżach, ale wszystkie te oferty łączy konieczność posiadania siły fizycznej przez osobę pragnącą podjąć zatrudnienie. Praca fizyczna jest najczęściej podejmowana przez mężczyzn. Nie każdy wie, że pracę fizyczną w Holandii można podjąć w dwóch różnych formach. Pierwsza możliwość to praca tymczasowa na 3 miesiące. Umowa jest od razu podpisywana na ten krótki czas. Po jego upływie zatrudniony może wrócić do Polski. Oczywiście nie jest wykluczone, że po miesiącu lub dwóch miesiącach przerwy ten sam pracownik ponownie podejmie pracę na taki krótki kontrakt. Drugą z możliwości jest praca na długotrwały kontrakt. Praca krótkoterminowa jest korzystnym rozwiązaniem dla osób mających rodzinę lub inne zobowiązania tutaj, w Polsce. Kontrakt długoterminowy również niesie ze sobą wiele korzyści. Legalne długotrwałe zatrudnienie w Holandii daje pracownikom takie same korzyści, co w przypadku zatrudnienia w Polsce. Oczywiście wynagrodzenie za pracę w Holandii jest nieporównywalnie wyższe. Ponadto wraz z kontraktem zatrudniony otrzymuje pełne prawa pracownicze, płaci podatki i zostaje objęty ubezpieczeniem zdrowotnym. Ponadto pracownik zatrudniony na podstawie długoterminowego kontraktu otrzymuje takie same uprawnienia do urlopu, jak Holendrzy. Dodatkową zaletą długoterminowego kontraktu, na co nie możemy liczyć, pracując w Polsce, jest stopniowe nabywanie uprawnień do emerytury AOW. Emerytura AOW pozwala na wypracowanie procentowego wskaźnika emerytury proporcjonalnego do przepracowanego czasu. Jest to korzystne również dla Polaków pracujących w Holandii, ponieważ emerytura AOW jest wypłacana nawet osobom mieszkającym w Polsce i stanowi atrakcyjny dodatek do regularnej polskiej emerytury.

Praca fizyczna za granicą za pośrednictwem agencji pracy

Wiele osób pragnących podjąć pracę w Holandii staje przed decyzją, czy wybrać samodzielne poszukiwanie pracy, na przykład przez internet, czy też skorzystać z usług agencji pracy. Nadal jest grupa ludzi, którzy wolą poszukiwanie pracy na własną rękę. Trzeba pamiętać, że skorzystanie z agencji pracy, inaczej zwanej biurem pośrednictwa zatrudnienia, ma swoje niewątpliwe zalety. Do najważniejszych jej cech należy zaliczyć legalność i pewność zatrudnienia. Agencje pracy mają w swojej ofercie wiele różnorodnych ofert. Dzięki temu wybór nie jest ograniczony. Można wybierać spośród różnych ofert, w różnych branżach i w różnych rejonach Holandii. Ważne jest, że każdy z pracodawców mających swoje oferty w agencji pracy jest sprawdzony i pewny. Dzięki temu pracownik wyjeżdżający do pracy za granicą ma absolutną pewność, że praca rzeczywiście na niego czeka. Dodatkowym atutem skorzystania z usług agencji pracy jest możliwość połączenia zatrudnienia z zakwaterowaniem. Szukanie właściwego – albo nawet jakiegokolwiek – lokum jest równie stresujące co szukanie pracy. Agencja pracy zdejmie z barków swoich pracowników ten ciężki obowiązek. Warto także wspomnieć, że mieszkanie oferowane przez agencję pracy jest zawsze znacznie tańsze niż zakwaterowanie znalezione na własną rękę. Dlatego też niezależnie od tego, czy decydujemy się na krótką trzymiesięczną umowę, czy też na długotrwały kontrakt, warto skorzystać z usług agencji.

Źródło: Beyondresources