Czasami chęć jazdy na nartach jest tak wielka, że pod koniec zimy zaczyna łapać nas depresja. Już niedługo cały śnieg zejdzie i zaczną się te przeklęte upały… Oby skończyły się jak najszybciej. Nie warto jednak tracić nadziei. W Europie znajdziemy kilka miejsc, w których poszusujemy również latem, nie wydając przy okazji grubych milionów.

Francja – Les 2 Alpes

Lodowce Mont-de-Lans i Girose otwarte są od połowy czerwca do końca sierpnia. Fani sportów zimowych mają do dyspozycji 8 tras (2 łatwe, 4 zaawansowane i 2 bardzo trudne), na które wjedziemy wygodnymi krzesełkowymi wyciągami. Na pochwałę zasługuje ogromny snow park, który jest jednym z największych tego typu obiektów w Europie. W Les 2 Alpes pojeździmy latem w godzinach porannych, od 7:00 do 12:30. Skipassy to koszt około 40 Euro dziennie.

Szwajcaria/Włochy – Zermatt/Breuil-Cervinia

W Szwajcarii u podnóża Matterhornu pojeździmy na idealnie przygotowanych 25 km tras. Wyciągi czynne są od maja do połowy listopada. Szusować można po obu stronach granicy, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by w ciągu dnia przeskoczyć na pizzę, na włoską stronę, a wieczorem wrócić do Szwajcarii na ciepłą herbatkę. Lodowiec Theodul zapewnia nam znakomite warunki do jazdy i przepiękne widoki przez cały letni sezon. Ceny za skipass na cały dzień zaczynają się od 84 franków szwajcarskich (ok. 320 zł).

Austria – Hintertux

Hintertux to jedyny całoroczny ośrodek narciarski w Austrii. Latem znajdziemy tu trasy o łącznej długości 22 km. Swoje miejsce znajdą tu zarówno osoby początkujące jak i zaawansowane. Amatorzy freestyle`u zainteresują się świetnym snow parkiem. Ceny za skipass rozpoczynają się od 43,5 Euro za jeden dzień.

Szwajcaria – SAAS FEE

Lodowiec Allalin dostępny jest dla narciarzy od połowy lipca do końca października. Do tras dostaniemy się za pomocą niesamowitej podziemnej kolejki linowej. Wyciągi w lecie czynne są od 7:30 do 12:00. Do dyspozycji mamy trasy narciarskie o łącznej długości 20 km. Z terenów w Saas Fee szczególnie zadowolone będą osoby średnio-zaawansowane. Karnet kosztuje 56 franków szwajcarskich (ok. 210 zł)

Inspirowane: snowsport.pl – deski snowboardowe