Jesień dla wielu osób to najgorsza z pór roku. Kojarzy się z chłodem, deszczem, słotą. Jest czasem refleksji o przemijaniu. Niektórzy wspominają wakacyjne szaleństwa, przeżycia z urlopu, zwiedzone kraje, wspaniałe imprezy ciągnące się niekiedy do białego rana. Jesień może w takim zestawieniu rzeczywiście wydawać się niezbyt przyjazną porą. Nie należy jednak zapominać, że pierwsze jej miesiące to naprawdę wspaniały czas do urządzania imprez. Kiedy dopisuje pogoda, a drzewa mienią się najróżniejszymi barwami, złota jesień może sprzyjać organizacji eventów plenerowych. W takim przedsięwzięciu warto rozważyć wykorzystanie namiotów imprezowych.

Impreza plenerowa pod namiotem

Jesień to doskonała pora na organizowanie imprez w plenerze. Nie jest już za gorąco, a pogoda w październiku czy początkiem listopada potrafi naprawdę zaskoczyć. Trzeba być oczywiście przygotowanym na szybką odmianę pogody. Kiedy decydujemy się na zorganizowanie imprezy pod namiotem przeznaczonym w tym celu, nie musimy martwić się jednak przejmować nagłym deszczem. Namiot taki jest odpowiednio dostosowany do różnych warunków atmosferycznych. Jesienny deszcz nie będzie przeciekał przez plandekę namiotu, a odpowiednia konstrukcja wytrzyma nawet porywiste podmuchy wiatru. Dzięki właściwej cyrkulacji powietrza wewnątrz możemy być też pewni, że wszystkim zgromadzonym w środku nie będzie doskwierać chłód. Dużą zaletą rozstawienia namiotu jest oczywiście łatwość montażu i demontażu, duża mobilność, a także oszczędność – nie ma potrzeby wynajmowania lokalu.

Nasze propozycje imprez plenerowych jesienią

Październik to pierwszy miesiąc roku akademickiego. Doskonałym pomysłem będzie zorganizowanie imprezy integracyjnej dla nowych studentów. Namiot może służyć nam jako miejsce spożywania posiłków i miejsce rozmów. Samym studentom możemy zorganizować mecze towarzyskie na świeżym powietrzu, a wieczorem dobrze będzie rozpalić ognisko. Może to być dobre rozwiązanie nawet dla nielicznych roczników, bo taki namiot można po prostu wynająć.

W październiku lub na początku listopada możemy również urządzić szkolenie dla pracowników połączone z imprezą integracyjną. Można w tym celu zaplanować np. kilkudniowy wyjazd w jakieś ciekawe z przyrodniczego punktu widzenia miejsce. W ciągu dnia namiot imprezowy może stać miejscem szkolenia, wieczorem punktem na katering i spożywanie posiłków. Doskonale ochroni też przed chłodem.

Październik to oczywiście dobry pomysł na zorganizowanie wesela. W nazwie miesiąca znajduje się przecież litera „r”, co ponoć przynosi szczęście nowożeńcom. Rozstawiając namiot weselny, po pierwsze oszczędzamy pieniądze, które musielibyśmy wydać na wynajęcie lokalu. Decydując się na taką formę uroczystości, możemy sami wybrać najbardziej urokliwe miejsce. Może to być ogród czy park, a nawet jakiś teren położony przy brzegu jeziora lub rzeki. Takie wesele na pewno będzie czymś niekonwencjonalnym, dlatego na długie lata zapadnie w pamięci nowożeńców i wszystkich zebranych gości.

Namioty imprezowe to doskonały środek do tego, by nawet w czasie jesiennych zawirowań atmosferycznych zorganizować niezapomnianą, wyjątkową, a przy tym względnie tanią imprezę dla wielu osób. Warto zainwestować w tego rodzaju namiot albo poszukać firm, które je wypożyczają. Jeśli pogoda dopisze, przyroda będzie dodatkowym czynnikiem sprzyjającym wypoczynkowi i zrelaksowaniu się.

Źródło: Dascompany.com – Namioty Handlowe