Powierzchnie użytkowe wystawione na intensywne użytkowanie w miejscach dużego ruchu czy zmiennych warunków atmosferycznych powinny cechować się wytrzymałością i elegancją. Sprawdzonym materiałem spełniającym te wymagania jest stal nierdzewna. Spopularyzowana w lokalach gastronomicznych i centrach handlowych, pojawia się również w biurach i domach – w  sprzętach AGD i wyposażeniu kuchennym. 

Sposoby na dbanie o materiały ze stali nierdzewnej

Ze względu na fakt, że możliwe jest jego wszechstronne zastosowanie, materiał ten narażony jest na liczne, drobne zabrudzenia, powstałe często w wyniku oddziaływania człowieka. Mało estetyczne smugi na lśniącej powierzchni wywołują mieszane dyskomfort. 

Czyszczenie stali nierdzewnej 

Do pielęgnacji i ochrony powierzchni i przedmiotów wykonanych ze stali nierdzewnej sprawdzi się preparat Swish Kling, który poza usunięciem zamazanych tłustych odcisków, śladach po gumie czy osadów z mydła, pozostawi powłokę ochronną zapobiegająca ponownym zabrudzeniom dzięki zastosowaniu formuły lepkiego kremu z drobinkami ściernymi i dodatkiem żywicy sosnowej. Nada się do zlewozmywaków, grilla czy okapów kuchennych. 

Innym preparatem pomocnym w zachowaniu blasku stali nierdzewnej jest Swish Stainless Steel Cleaner. Sprawdza się przy codziennych porządkach, dzięki formule szybkiego odparowywania, łatwemu aplikowaniu i długotrwałemu efektowi lśniącej powierzchni. 

Konserwacja materiałów ze stali nierdzewnej 

Gdy konieczne jest wykorzystanie środka konserwującego, zwłaszcza w przypadku wind, poręczy, blatów, drzwi lub naczyń, można wykorzystać Swish Stainless Steel Polish. Opracowany na bazie olejku pielęgnującego nabłyszcza powierzchnię, jednocześnie czyszcząc ją i regenerując drobne rysy i otarcia. Dzięki niemu powierzchnię odzyskują jednakową powierzchnię, barwę i połysk. 

Zalety stosowania preparatów dedykowanych 

Choć czyszczenie powierzchni uniwersalnymi środkami przynosi wymierne efekty (usunięcie nieprzyjemnych zabrudzeń), sam materiał może na tych ucierpieć. 

Dlatego pewniejszą metodą jest korzystanie preparatów specjalnych od firmy Swish, które:

  1. uwzględniają specyfikę materiałów wykonanych ze stali nierdzewnej, 
  2. charakteryzują się praktycznym systemem aplikacji i łatwością stosowania, 
  3. są ekonomiczne – sprawdzają się przy czyszczeniu zarówno domowych sprzętów i naczyń, jak i pomieszczeń przemysłowych i handlowych. 

Przedłużenie wytrzymałości materiałów wszechstronnie stosowanych wymaga wyboru środków czyszczących opracowanych na bazie formuł wykorzystujących innowacyjne nanotechnologie. Zapewnia to bezpieczniejsze i skuteczniejsze konserwowanie, ochronę i samo czyszczenie materiałów, niezależnie czy to przy użytku wewnętrznym (zlewozmywaki, blaty), czy zewnętrznym (np. balustrady).