Niektóre psy jedzą zdecydowanie zbyt szybko. Takie łapczywe spożywanie posiłku może doprowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Jeśli masz taki problem ze swoim pupilem, możesz go rozwiązać, kupując spowalniacz jedzenia dla psa.

Do czego może doprowadzić łapczywe jedzenie?

Pies, który łapczywie je, może mieć problemy trawienne. To najpopularniejszy problem wśród zwierząt, zwłaszcza że najpopularniejsza sucha karma dodatkowo pęcznieje w żołądku. Ponadto pies jedzący zbyt szybko wdycha nagle bardzo dużo powietrza, co z kolei często prowadzi do wzdęć. Takie jedzenie nie sprzyja też poprawnemu wchłanianiu się substancji odżywczych, zawartych w karmie.

To jednak nie wszystkie problemy, z jakimi może borykać się pupil. Zbyt szybkie jedzenie może z łatwością doprowadzić do zadławienia się psa, a jeśli nie zauważysz tego na czas i nie będziesz w stanie udzielić mu pierwszej pomocy, to może skończyć się naprawdę bardzo źle.

Działanie spowalniacza jedzenia dla psa

Spowalniacz jedzenia może mieć formę wkładu do miski lub silikonowej, łatwej do umycia maty. Kulki bądź inny rodzaj jedzenia trafia do wyżłobionych szczelin, które wymuszają bardziej uważne jedzenie. Zwierzę musi wydostać pokarm za pomocą języka lub zębów, przez co znacznie wolniej spożywa posiłek i zaczyna go dokładniej przegryzać. Taki sposób karmienia czworonoga będzie wpływać pozytywnie także na jego mózg. To dodatkowa stymulacja, zmuszająca go do myślenia. Możesz utrudniać psu zadanie, używając mięsa czy innego ulubionego produktu psa o nieco kleistej strukturze.

Jeśli spowalniacz to tylko z bezpiecznych materiałów

Spowalniacz to zdrowa opcja dla wszystkich psich obżarciuchów. Jednak aby był bezpieczny, musi być wykonany z odpowiednich materiałów. Ważne jest to, aby był miękki i giętki. Ostre krawędzie w tym przypadku są absolutnie niedozwolone, ponieważ mogą doprowadzić do poranienia jamy gębowej psa. Odpowiednia elastyczność materiału sprawi z kolei, że ten wytrzyma, nawet jeśli zwierzę postanowi potraktować go na początku jako zabawkę. To może zdarzyć się nie tylko w przypadku szczeniaków.

Dopasuj odpowiedni rozmiar spowalniacza do rozmiaru miski

Jeśli chcesz, by spowalniacz jedzenia dla psa nie zajmował dodatkowego miejsca, możesz wybrać taki, który będzie odpowiednio dopasowany do miski. W sklepie Fiboo znajdziesz właśnie takie propozycje. W trakcie wyjazdu będziesz mógł zminimalizować bagaż, ponieważ taką matę można wykorzystywać również osobno. Ponadto materiał, z którego jest ona wykonana jest wygodny w zachowaniu higieny także w trakcie wycieczki! Wystarczy umyć ją pod bieżącą wodą.

 

Tekst Partnera: Ekologiczne produkty dla zwierząt FIBOO.PL