Nie wiesz co kupić na walentynki? Pomysłem, który zawsze się sprawdza, są prezenty z czekolady. To prawdziwa uczta dla podniebienia i oczu – walentynkowe słodkości wyróżniają się również pięknymi opakowaniami. Wybór takich ponadczasowych prezentów jest ogromny, więc jeśli masz problem z zakupem, sprawdź nasze propozycje!

Czekoladki, z których ucieszy się także osoba na diecie wegańskiej i bezglutenowej

Niektóre słodycze dostępne w sklepach nie zachwycają składem. Pojawia się w nim biały cukier, syropy (np. glukozowy, kukurydziany, glukozowo-fruktozowy), olej palmowy, aromaty i barwniki. Ponadto większość czekolad zawiera dodatek mleka oraz śladowe ilości glutenu. W związku z tym pewnie zastanawiasz się, czy to faktycznie dobry prezent, jeśli Twoja druga połówka dba o zdrowie i stosuje specjalną dietę (wegańską, bezglutenową). Jak najbardziej tak, o ile wybierzesz odpowiedni produkt.

Jeśli osoba, której chcesz podarować wyjątkowy prezent, eliminuje z diety gluten, możesz kupić jej czekoladę bez glutenu. Ta, którą znajdziesz w naszej ofercie, jest nie tylko produktem bezglutenowym, ale i wegańskim. W związku z tym, że nie zawiera mleka, będzie również dobrym pomysłem na prezent dla osoby stosującej dietę wegańską lub eliminującej nabiał ze względów zdrowotnych.

To nie koniec zalet czekolady bez glutenu, którą możesz kupić w naszym sklepie. Jest to produkt inny niż wszystkie, ponieważ powstaje z nieprażonych ziaren kakaowca z ekologicznych upraw. A to oznacza, że dokonując zakupu, dbasz nie tylko o środowisko, ale i własne zdrowie. Ziarna, które nie są poddawane prażeniu, zawierają więcej witamin, składników mineralnych i polifenoli.

Sprawdź pomysły na czekoladowe prezenty walentynkowe

Nie chcesz po raz kolejny kupować „zwykłej” czekolady w tabliczce, czy bombonierki? Pragniesz poprzez prezent pokazać się, że troszczysz się również o zdrowie drugiej połówki? W takim razie sprawdź poniższe pomysły na czekoladowe prezenty walentynkowe. Zaprezentowane produkty wyróżniają się nie tylko niepowtarzalnym smakiem, ale i dobrym składem (nie zawierają białego cukru, oleju palmowego, sztucznych dodatków, glutenu oraz produktów pochodzenia zwierzęcego).

  • Serce z czekolady – to prezent, od którego ciężko oderwać wzrok. Czekoladowe serce wygląda niezwykle efektownie, a przy tym zachwyca smakiem. W zależności od upodobań Twojej drugiej połówki masz do wyboru serce: z czekolady migdałowej wypełnione migdałami w czekoladzie z wodą kokosową, z ciemnej czekolady wypełnione migdałami w ciemnej czekoladzie lub z białej czekolady wypełnione orzechami laskowymi w kokosowej czekoladzie.
  • Zestaw pysznych i zdrowych słodkości – ich wybór jest bardzo duży, więc bez problemu znajdziesz ulubiony smak Twojej drugiej połówki. Do wyboru masz zarówno zestawy składające się z różnego rodzaju czekolad (np. ciemnej ze śliwkami, creamy z orzechami laskowymi i morwą), jak i te, które zawierają soczyste owoce oblane aksamitną polewą czekoladową.