We wnętrzach warto stosować rozwiązania, których nie będzie żałowało się w codziennym użytkowaniu. Tyczy się to również dekoracji okiennych. Warto zwrócić uwagę na pewne aspekty, aby uniknąć rozczarowania.

Jest kilka kwestii szczególnie istotnych, jeżeli chodzi o dekorację okien. Omówimy je w tym artykule ze szczegółami

Dekoracja okien w Warszawie o nietypowym kształcie

Jeżeli okno ma nietypowy kształt, wymaga szczególnej uwagi i zastosowania dedykowanych rozwiązań dekoracyjnych. Okazuje się, że nawet do okien okrągłych, łukowatych czy trójkątnych można dobrać rolety czy żaluzje, ale oczywiście tworzone na zamówienie. Bardzo dużą popularnością cieszą się rolety plisowane oraz żaluzje drewniane.

Odległość szafek i zabudowy od okna

Na równi z wnęką okienną nie powinny znajdować się szafki, jeżeli w planach jest montaż żaluzji lub rolet rzymskich montowanych do ściany lub sufitu. Zawsze taka konstrukcja musi być szersza niż wnęka okienna o minimum 2 cm z każdej strony. Dzięki temu nie będzie żadnych prześwitów, gdy osłona okienna zostanie zastosowana. W pomieszczeniu panował będzie idealnym mrok.

Odstające elementy od ściany a dekoracja okien w Warszawie

Taki problem najczęściej występuje w kuchni, gdzie każdy chce wykorzystać maksymalnie przestrzeń i umieścić jak największą ilość półek oraz szafek. Jeżeli nad blatem znajdują się półki, które pną się w górę, niestety żaluzja może o nie zahaczać przy rozwijaniu. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest montaż osłony okiennej do sufitu. Można również zdecydować się po prostu na rolety rzymskie, ponieważ ich materiał jest odsunięty od ściany, dlatego na pewno nie będzie zahaczał o półki w trakcie użytkowania.

Zastosowanie wentylacji na oknach

Dekoracja okien w Warszawie jest o wiele trudniejsza, jeżeli na oknach znajdują się już wywietrzniki oraz wentylacja. Nie ma takiej możliwości, aby w takiej sytuacji zastosować bezinwazyjny montaż żaluzji, rolet rzymskich. Jedynym wyborem, w przypadku chęci zastosowania bezinwazyjnego montażu są plisy, ale tylko wtedy, gdy wywietrzniki nie są rozmieszczone na całej szerokości skrzydła.

Wpływ osadzenia okna na jego dekorację

Wielu klientom zależy, aby przeprowadzić bezinwazyjny montaż dekoracji okiennych, takich jak żaluzje czy rolety. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy od góry i od dołu zostawione zostało minimum 1,5 cm miejsca między ramą a wnęką okienną lub między ramą a podłogą. Najtrudniejsze są dekoracje okien balkonowych, które bardzo często są zbyt nisko osadzane. W wielu przypadkach nie ma jak zamontować bezinwazyjnie zaczepu od tradycyjnych osłon okiennych.

Dekoracja okien w Warszawie – podsumowanie

Decydując się na dekorację okien w Warszawie w postaci żaluzji, rolet czy innych osłon okiennych, warto przemyśleć kilka kwestii dotyczących samego montażu przeszklenia. Zwracając uwagę na kilka kwestii technicznych, można będzie cieszyć się z bezinwazyjnego montażu dekoracji, która ma również wymiar praktyczny.