Szkło jest materiałem uniwersalnym i eleganckim, który idealnie sprawdzi się w łazience. Wykończenie wnętrza szklanymi elementami pozwala na uzyskanie stylowych i nowoczesnych aranżacji.  Dodatkowo zapewnia trwałość na lata oraz wysokie walory użytkowe.

Szklane kabiny prysznicowe

Kabina prysznicowa jest ekonomiczną i funkcjonalną alternatywą dla tradycyjnej wanny. Uniwersalność szklanej kabiny prysznicowej pozwala na idealne wkomponowanie jej w każdą łazienkę. Doskonale sprawdzi się nie tylko w dużych pomieszczeniach, ale także w mniejszych wnętrzach. Szklana kabina prysznicowa pozwoli na zaoszczędzenie cennej przestrzeni i optycznie ją powiększy. W dowolny sposób możemy dopasować jej rodzaj, kształt oraz wymiar do każdego pomieszczenia, zgodnie z indywidualnymi potrzebami oraz wymaganiami estetycznymi.

Spośród dostępnych modeli możemy wybrać kabinę, której ścianki wykonane są ze szkła transparentnego bądź matowego. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru szkła ze specjalną powłoką zabezpieczającą przed wszelkimi zanieczyszczeniami oraz osadami. Dzięki niej utrzymanie kabiny prysznicowej w czystości jest niezwykle łatwe, bez konieczności korzystania ze specjalnych detergentów.

Oprócz tradycyjnych kabin prysznicowych istnieje możliwość montażu szklanej ścianki osłonowej przy wannie. W ten sposób uzyskany zostanie efekt 2 w 1. Jest to idealne rozwiązanie dla miłośników długich kąpieli, którzy sporadycznie chcą również skorzystać z szybkiego prysznica.

Szkło na ścianach

Aranżując łazienkę warto zapoznać się z ofertami szklanych paneli ściennych. Doskonale zastąpią bowiem tradycyjną, łazienkową glazurę ścienną. Aranżacje wykonane z ich wykorzystaniem zależą tylko i wyłącznie od wymagań i gustów użytkowników. Istnieje możliwość zastosowania pojedynczego panelu na większym fragmencie ściany bądź wkomponowania go w mniejszą wnękę. Panele można także wpleść pomiędzy tradycyjne płytki lub wykonać z nich mozaikę składająca się z kilku elementów.

Szklane panele dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych oraz graficznych. Jedyną granicą staje się tutaj wyobraźnia użytkownika. Oprócz gotowych wzorów, grafik czy motywów istnieje bowiem możliwość stworzenia własnego, indywidualnego projektu paneli. Sposób wytwarzania paneli, a więc panele laminowane, lakierowane bądź drukowane pozwalają na uzyskanie niezwykle estetycznych, wyrazistych, pełnych głębi kolorów grafik czy obrazów. Dzięki temu łazienka zyskuje nowoczesny i elegancki wystrój.

Panele ścienne ze szkłamało podatne na działanie wysokiej temperatury oraz wilgoci. Dzięki temu znajdują szerokie zastosowanie w łazience. Dzięki nim zyskuje ona nie tylko efektowny wygląd, ale również bardzo trwałe wykończenie. Mają zazwyczaj stosunkowo dużą, gładką powierzchnię i nie posiadają licznych łączeń, które stosowane są przy tradycyjnych flizach w postaci fug. Pozbawione są w ten sposób miejsc, gdzie może gromadzić się brud oraz mikroorganizmy. Pozwala to na niebywale łatwe utrzymanie ich w czystości.

Meble i dekoracje ze szkła

Wystrój i indywidualny charakter łazienki dopełniają meble oraz dodatki. Wśród dostępnych modeli warto zwrócić uwagę na elementy wyposażenia wykonane ze szkła. W ofertach producentów znaleźć można meble ze szklanymi frontami, szklane półki czy umywalki. Szklane fronty, szczególnie te z wysokiej jakości grafiką bądź motywami, stają się nowatorskim i efektywnym elementem dekoracyjnym. Zapewniają one elegancki wygląd oraz wysoką estetykę użytkowania. Szklane fronty czy półki są odporne na wilgoć oraz wysoką temperaturę, dzięki czemu łatwo utrzymać ich odpowiednią higienę.

Szkło idealnie łączy się z innymi materiałami i teksturami. Przy zachowaniu minimalizmu łączeń oraz odpowiednią koncepcją możliwe jest uzyskanie niezwykle stylowych oraz praktycznych aranżacji. Szkło w łazience to nie tylko uniwersalizm i elegancja, ale także wysoka jakość, trwałość oraz zalety płynące z jego cech użytkowych.

Źródło: http://szklarzokuniew.pl/