Acelerant-P to dodatek do tynków cienkowarstwowych, który ułatwia ich szybkie wysychanie. Tynki cienkowarstwowe są obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem, które zapewnia efektowne, proste w wykonaniu i szybkie wykończenie każdego domu. Zazwyczaj stosuje się je w systemach ociepleniowych. Acelerant-P pomoże przyspieszyć cały proces schnięcia, bez potrzeby używania dodatkowych składników czy pracy w sezonie letnim.

Tynki cienkowarstwowe – nowoczesne rozwiązanie dla każdego domu

Tego rodzaju tynki zostały opracowane i funkcjonują jako warstwa, której zadaniem jest osłona termoizolacji domu. Jest to metoda, która nosi nazwę lekko mokrej. Tynki cienkowarstwowe zaliczamy do systemów ociepleń, w których obecne są:

  • klej do styropianu bądź wełny mineralnej;
  • materiał termoizolacyjny;
  • masa klejowo-szpachlowa, służąca do zatapiania siatki zbrojącej;
  • grunt nakładany przed tynkowaniem.

Tynki cienkowarstwowe zazwyczaj można nakładać bezpośrednio na tradycyjne tynki, które stanowią wykończenie murowanych ścian. Materiał ten, stosuje się również, na podłożach mineralnych. W systemach ociepleń, tynki cienkowarstwowe nakłada się na zagruntowaną masę klejową.

Brak negatywnego wpływu na obróbkę

Acelerant-P można stosować na każdy rodzaj tynku cienkowarstwowego. Produkt, w połączeniu z tynkami cienkowarstwowymi, posiada szereg zalet, do których z pewnością należy brak negatywnego wpływu dodatku na obróbkę i jej efekt końcowy. Dzięki temu, możemy swobodnie stosować ten chemiczny produkt, bez względu na to, jakim rodzajem tynku cienkowarstwowego dysponujemy. Ułatwia to pracę i czyni z Acelerant-P dodatek uniwersalny, który nadaje się do wszechstronnego wykorzystania. Nie ma tutaj potrzeby dobierania odpowiedniego dodatku do rodzaju danego tynku cienkowarstwowego. Z powodzeniem można wykorzystać go do tynków akrylowych, silikonowych i silikatowych.

Przyspiesza proces schnięcia, nawet w bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych

Acelerant-P pomaga w przeprowadzaniu prac, mających na celu nałożenie tynku cienkowarstwowego, nawet w czasie bardzo niskich temperatur i niesprzyjającej aury pogodowej. Wiadomym jest, iż prace tego typu, wykonywane nawet w porze letniej, mogą przebiegać niezgodnie z wcześniejszym założeniem. Po pierwsze – wszelkie załamania pogody i spadki temperatur mogą utrudniać wysychanie tynku. Ponadto, lata bywają bardzo wilgotne, co również nie wpływa korzystnie na szybkość schnięcia i może zniweczyć cały proces nakładania tynku na ścianę. Acelerant-P można dodawać do tynku cienkowarstwowego, którego nakładanie planujemy głównie w okresie wczesnej wiosny czy jesieni. Ułatwia on proces wysychania w przypadku długo utrzymującej się niekorzystnej pogody oraz niskiej temperatury. Czas wysychania w temperaturze wynoszącej (+/-) 20 stopni Celsjusza i wilgotności powietrza dochodzącej do (+/-) 65%, wynosi opcjonalnie do 14 godzin. Jeśli temperatura ulega znacznemu spadkowi, przy jednoczesnym pojawieniu się dużej wilgotności powietrza, to czas, jaki potrzebny jest na wyschnięcie, zazwyczaj ulega zmianie.

Produkt jest wyjątkowo wydajny w użyciu, ponieważ 50ml (dwie miarki) wystarcza na 25 kilogramów tynku cienkowarstwowego. Opakowanie Acelerant-P nadaje się do recyklingu. Produkt nie zanieczyszcza środowiska naturalnego oraz nie wpływa na jego degradację, z powodu zaśmiecenia chemicznym odpadami i opakowaniami wykonanymi z plastiku. Resztki niezużytego do końca produktu, można swobodnie przelać do mniejszej, szczelnie zamykanej butelki i przechować, nie dłużej niż prze okres 3 miesięcy. Warto wspomnieć, iż tynk wzbogacony dodatkiem Acelerant- P, nie nadaje się do dalszego przechowywania.

Stosowanie Acelerant-P znacznie ułatwia proces wysychania tynku cienkowarstwowego. Dzięki czemu, możemy bez obaw pokrywać ściany, nie martwiąc się o negatywny wpływ warunków atmosferycznych.

Źródło: https://kosbud.com.pl/